Jízda po dálnici v omezení

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #15544
      Ivana

        Dobrý den, ráda bych znala názor na tuto situaci, která se mi stala tento týden. Z Berouna do Prahy je omezení na dálnici, protože se pod středová svodidla dávají kabely. Dálnice je stažena do dvou pruhu, kdy pravý je pro rozměrná vozidla a levý pro vozidla s max šířkou 2,2m a povolena rychlost 80km/h. Jela jsem v levém pruhu, protože pravý byl zcela zaplněn tiraky a jela cca 90km/h. Bylo pro mě dost šokující, když mě že zadu vytroubil řidič, který zřejmě moc pospíchal. Měl smůlu, protože kamionaci mě nepustili a já nehodlala ohrožovat ani sebe ani mé spolujedouci přátele. Dotyčný řidič jke své smůle měl stejnou cestu, takže jsem se ho šla zeptat co to mělo znamenat načež on mi zdelil, že jsem tam neměla co dělat, protože i v omezení platí, že levý pruh je jen pro předjíždění. Vysvětlit si to nenechal, protože jak řekl on má řidičák i na kamion. Víc jsem neřešila. Můžete mi někdo napsat jak si to mám vysvětlit a kdo má vlastně pravdu? Já si jsem jistá, že já, ale nemám ŘP na kamion 😁, tak se radši ptám. Díky

      • #15545
        pavel.reha
        Správce

          Dobrý den,

          zákon jste porušili oba dva: levý pruh skutečně slouží pouze pro objíždění a předjíždění a řidič se v něm nemá dlouhodobě zdržovat (§ 12 odst. 1 zákona 361/2000 Sb.). Zároveň má ovšem každý povinnost dodržovat omezenou rychlost a neohrožovat ostatní účastníky provozu. Tyto situace docela často končí dopravní nehodou.

          S pozdravem

          Pavel Řeha

      Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.