Povinnost pojišťovny při uznání likvidace škody

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  pavel.reha a poslední změna proběhla před 4 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14578 Odpověď

  Luda
  Účastník

  Dobrý den.
  Prosím o vyjádření se k postupu pojišťovny při likvidaci škody z nehody. Byl jsem účastníkem nehody, kdy Policie tvrdila, že jsem nehodu zavinil. Ve správním řízení se ale prokázalo, že vinu nenesu. V průběhu toho se účastník nehody sám označil za poškozeného a pojišťovna mu z mého povinného ručení škodu uhradila. Po mém doložení správního rozhodnutí pak tvrdila, že ji toto nezajímá a že podle svých předpisu sama rozhodne o poškozeném. Je takový postup správný.
  Děkuji

 • #14580 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Dobrý den,

  je to skutečně tak – pojišťovna vede vlastní šetření a není nijak vázaná rozhodnutím správního orgánu. Z dotazu není zřejmé, jestli Vám rovněž při nehodě vznikla nějaká škoda a jestli jste uplatnil nárok z povinného ručení protistrany (a jestli jeho pojišťovna plnění odmítla). Další možnost by byla obrátit se na soud, ale ten rovněž není rozhodnutím správního orgánu vázán a dokazování by tedy muselo proběhnout znovu (s nejistým výsledkem).

  S pozdravem

  Pavel Řeha

 • #14581 Odpověď

  Luda
  Účastník

  Dobrý den pane Řeha.
  Děkuji za vyjádření. Ve skutečnosti jde o velmi podivný způsob a správní rozhodnutí je k ničemu. Nevím po tomto sdělení, jaké kroky by byly nejlepší. Já jsem zatím u pojišťovny viníka škodu neuplatnil, To jednak proto, že jsem skutečným poškozením na mém vozidle prokazoval vinu řidiče nákladu a dále proto, že škoda na mém vozidle je malá až nepatrná. Především mám problém s navýšením povinného ručení, které vnímám jak neoprávněné poškození. Mám i podezření, že pojišťovna uhradila řidiči více než bylo nehodou způsobeno. Šlo o 21 tis. Kč. Nikdy jsem žádnou nehodu se škodou neměl a od žádné pojišťovny jsem nic nečerpal. Zvláště i proto, že u pojišťovny u které jsem více než 15 roku, a mám u ni pojištěno vše, nikdy jsem od ní žádné peníze nečerpal a jenom pouze platím, vnímám tento krok jako necitlivé jednání. Máte-li pro mě návrh jiného řešení než soudní, prosím očekávám je.
  Děkuji

 • #14599 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Dobrý den,

  zkuste se obrátit na Dtest. Pojišťovny nestojí o negativní publicitu a pokud věc byla nějakým způsobem sporná, možná od navýšení upustí. Je to přece jen věc obchodní politiky, nic co by bylo stanoveno zákonem.

  S pozdravem

  Pavel Řeha

Odpovědět: Povinnost pojišťovny při uznání likvidace škody
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Zrušit