Vážné dopravní nehody 5. 9. 2016 – 11. 9. 2016

Pondělí 5. 9. 2016:

SUDICE (ORP Kravaře) –  VW Passat narazil z nezjištěného důvodu do stromu a začal hořet. Řidič uhořel ve vozidle.

KAMENNÝ ÚJEZD (ORP České Budějovice) – Řidič motocyklu nezvládl levotočivou zatáčku a narazil do dvou zaparkovaných aut. V nemocnici svým zraněním podlehl.

RAASDORF (okr. Gänserndorf, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu dostal smyk a vjel v zatáčce do protisměru, kde se střetl s dalším osobním vozidlem. Nepřipoutaná spolujezdkyně vypadla z vozu a byla na místě mrtvá.

Úterý 6. 9. 2016:

ČERVENÁ ŘEČICE (ORP Pelhřimov) – Řidička Renaultu Megane  nevybrala zatáčku a vjela do protisměru, kde se střetla s VW Polo. Jeho řidič čelní střet nepřežil.

ANSFELDEN (okr. Linz-venkov, Horní Rakousko) – Řidič na mokré vozovce nezvládl smyk, přerazil dopravní značku a skončil na střeše, přičemž vypadl z vozidla. Byl na místě mrtev.

KRAVSKO (ORP Znojmo) – Řidič VW Passat bez řidičského průkazu, intoxikovaný marihuanou a pervitinem smetl Škodu Felicii. Jedná ze tří cestujících ve Felicii nehodu nepřežila.

POSTOLOPRTY (ORP Louny) – Při srážce kamionu, dodávky a dvou osobních aut zemřeli tři lidé.

Středa 7. 9. 2016:

VELINY (ORP Holice) – Řidič Audi ve vysoké rychlosti vylétl ze silnice a narazil do brány, která ho odmrštila na strom. Zemřel na místě.

MÜNSTER (Severní Porýní-Vestfálsko, Německo) – Tři lidé, z toho jeden motocyklista, zemřeli při nárazu do uvolněného nákladu, který vypadl z nákladního vozu poté, co po smyku narazil do svodidel.

Pátek 9. 9. 2016:

WÓLKA (okr. Słupca, Velkopolské voj., Polsko) – Jednoho mrtvého a tři zraněné si vyžádala nehoda vlaku s osobním autem, jehož řidič objížděl stažené závory.

Neděle 11. 9. 2016:

VYŠKOVEC (ORP Uherský Brod) – Při vytahování zapadlého auta zemřel traktorista. Traktor vlastní výroby se s ním převrátil.

LINZ (Horní Rakousko) – Na přechodu byl sražen osobním autem dosud neidentifikovaný chodec. Po převozu do nemocnice podlehl zranění.

Související článek: Statistika dopravních nehod v tomto týdnu

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.