Kdo používá trvale manipulační značky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #898
   Paja

    Ahoj, zajímalo by mě, kdo používá trvale manipulační značky a jestli mají všechny na začátku písmeno T?

   • #909
    pavel.reha
    Správce

     Písmeno T mají trvale manipulační v Moravskoslezském kraji, v jiných krajích mají zase jiné krajské písmeno. Používají je dealeři vozidel jako dočasnou registraci vozidla určeného k dalšímu prodeji.

    • #10802
     Jenda

      Mám dotaz. TMRZ mohu použít na vozidlo které ještě není zaregistrováno, ale má schválenou technickou způsobilost! Co to znamená v praxi? Je to auto z dovozu po TK? Nebo kdy ji tedy mohu použít? Děkuji za odpověď.

     • #10876
      pavel.reha
      Správce

       Trvale manipulační značky slouží pouze pro potřeby distributorů vozidel, tedy pro výrobce, dovozce, prodejce a dopravce na vozidla určená k dalšímu prodeji. Manipulační provoz povoluje místně příslušná ORP a k vozidlu musí být vedena kniha jízd. Po prodeji konečnému provozovateli je vozidlo zaregistrováno na běžné RZ.

       Zdravím,

       Pavel Řeha

      • #18271
       Marek

        Zdravim. Muzu TMRZ pouzit na vyvoz vozidla do zahrani a i obracene? Pri koupi vozidla napr. v Nemecku s nim jet po vlastni ose? Dekuji

       • #18330
        pavel.reha
        Správce

         Dobrý den,

         pro vývoz vozidla do zahraničí slouží jiný typ – exportní značka s červeným pruhem. Přihlašuje už nový vlastník v místě prodeje a po převozu přihlásí doma na definitivní registraci. Značka je časově omezena – platnost vyznačena na tabulce v červeném pruhu.

         Zdravím a přeji vše nejlepší do Nového roku,

         Pavel Řeha

        • #19298
         Jarda H.

          Dobry den,
          lze tyto manipulační značky v praxi využívat v autoservisu při opravách vozidel z dovozu nebo vozidel které jsou v danou chvíli dočasně vyřazena (v depozitu)? Na transport využíváme odtahovku ale jedna se třeba o zkušební jizdu kterou je po různých opravách nezbytné provézt.

          Děkuji, s pozdravem J.H.

         • #19311
          pavel.reha
          Správce

           Dobrý den,

           trvale manipulační značku není možné použít na vozidlo, které je zaregistrováno jinak, tedy ani na vozidlo s exportní registrací z jiné země. A není možné ho požít na vozidlo s RZ v depozitu – takové vozidlo se vůbec nesmí objevit v provozu. Trvale manipulační značka slouží pouze na registraci vozidel, která jsou odregistrována jinde a zaregistrována na dealera.

           Zdravím

           Pavel Řeha

          • #19355
           Dan

            Dobrý večer, mám dotaz. Lze trvale manipulační značku připevnit na vozidlo odhlášené v Německu a jet s ním po vlastní ose z Německa do ČR za účelem přihlášení do registru v ČR.. Budu mít u sebe německé techničáky s platnou STK? Děkuji za odpověď.

           • #19378
            pavel.reha
            Správce

             Dobrý den,

             tímto způsobem to nelze – pokud je vozidlo v Německu odhlášené, mělo by mít alespoň žlutopruhou převozku s pojištěním na 5 dní. Jinak je to nepojištěné vozidlo, jehož provoz je nezákonný. A na vozidlo můžete připevnit registrační značku, pouze pokud k ní máte vydaný TP (to se týká i trvale manipulační, i když ta se po přeregistraci zase použije na další vozidlo).

             Zdravím

             Pavel Řeha

            • #21161
             Paulina

              Dobrý den,

              Je možné získat trvale manipulační značky pro nová vozidla, dovezená z autosalonu z Polska? Auta jsou pak určená k prodeji. Případně, jaká varianta by byla možná:

              1) pro auta již zaregistrovaná v jiném členském státě, která dosud nebyla využívána?
              2) pro auta, která dosud vůbec nebyla registrována?

              Předem děkuji za odpověď a zdravím

             • #21163
              pavel.reha
              Správce

               Dobrý den,

               přesně k tomuto účelu trvale manipulační značky slouží – registrují se na ně vozidla, která byla dovezená z jiné země na exportních značkách, nebo zatím neregistrovaná, a určená k dalšímu prodeji.

               Zdravím

               Pavel Řeha

             Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí
             • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.