Kdo používá trvale manipulační značky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #898 Reply
   Paja

   Ahoj, zajímalo by mě, kdo používá trvale manipulační značky a jestli mají všechny na začátku písmeno T?

  • #909 Reply
   pavel.reha
   Správce

   Písmeno T mají trvale manipulační v Moravskoslezském kraji, v jiných krajích mají zase jiné krajské písmeno. Používají je dealeři vozidel jako dočasnou registraci vozidla určeného k dalšímu prodeji.

  • #10802 Reply
   Jenda

   Mám dotaz. TMRZ mohu použít na vozidlo které ještě není zaregistrováno, ale má schválenou technickou způsobilost! Co to znamená v praxi? Je to auto z dovozu po TK? Nebo kdy ji tedy mohu použít? Děkuji za odpověď.

  • #10876 Reply
   pavel.reha
   Správce

   Trvale manipulační značky slouží pouze pro potřeby distributorů vozidel, tedy pro výrobce, dovozce, prodejce a dopravce na vozidla určená k dalšímu prodeji. Manipulační provoz povoluje místně příslušná ORP a k vozidlu musí být vedena kniha jízd. Po prodeji konečnému provozovateli je vozidlo zaregistrováno na běžné RZ.

   Zdravím,

   Pavel Řeha

  • #18271 Reply
   Marek

   Zdravim. Muzu TMRZ pouzit na vyvoz vozidla do zahrani a i obracene? Pri koupi vozidla napr. v Nemecku s nim jet po vlastni ose? Dekuji

  • #18330 Reply
   pavel.reha
   Správce

   Dobrý den,

   pro vývoz vozidla do zahraničí slouží jiný typ – exportní značka s červeným pruhem. Přihlašuje už nový vlastník v místě prodeje a po převozu přihlásí doma na definitivní registraci. Značka je časově omezena – platnost vyznačena na tabulce v červeném pruhu.

   Zdravím a přeji vše nejlepší do Nového roku,

   Pavel Řeha

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Kdo používá trvale manipulační značky
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">