Kdo používá trvale manipulační značky

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  pavel.reha a poslední změna proběhla před 11 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #898 odpověď

  Paja

  Ahoj, zajímalo by mě, kdo používá trvale manipulační značky a jestli mají všechny na začátku písmeno T?

 • #909 odpověď

  pavel.reha
  Správce

  Písmeno T mají trvale manipulační v Moravskoslezském kraji, v jiných krajích mají zase jiné krajské písmeno. Používají je dealeři vozidel jako dočasnou registraci vozidla určeného k dalšímu prodeji.

 • #10802 odpověď

  Jenda

  Mám dotaz. TMRZ mohu použít na vozidlo které ještě není zaregistrováno, ale má schválenou technickou způsobilost! Co to znamená v praxi? Je to auto z dovozu po TK? Nebo kdy ji tedy mohu použít? Děkuji za odpověď.

 • #10876 odpověď

  pavel.reha
  Správce

  Trvale manipulační značky slouží pouze pro potřeby distributorů vozidel, tedy pro výrobce, dovozce, prodejce a dopravce na vozidla určená k dalšímu prodeji. Manipulační provoz povoluje místně příslušná ORP a k vozidlu musí být vedena kniha jízd. Po prodeji konečnému provozovateli je vozidlo zaregistrováno na běžné RZ.

  Zdravím,

  Pavel Řeha

Odpověď na: Kdo používá trvale manipulační značky
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Storno