Nedání přednosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  pavel.reha a poslední změna proběhla před 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14789 Odpověď

  Pepa

  Dobrý den
  Jel jsem po hlavní silnici a viník nezastavil na stopce,vzhledem ke sněhu na vozovce se již nedalo dobrzdit…Nehoda je udajně se zraněním a tudíž by prý měla jít do správního řízení,jsou to již skoro 2 měsíce a viník nehodu stále nenahlásil mám jen potvrzení o učasti na DN bez určení…Pojištovna to neřeší dokud prý nebude určen viník.Nevíte co se stím dá dělat?
  Děkuji za odpověd.

 • #14790 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Dobrý den,

  pokud byl sepsán záznam o nehodě, ze kterého jednoznačně vyplývá zavinění protistrany, neměla by pojišťovna mít problém s plněním. Pojišťovna vede vlastní šetření, nezávisle na správním orgánu. Ale pokud je zavinění sporné a viník s ním nesouhlasí, bude stát na straně svého pojištěného, a to i v případě, že správní orgán rozhodne proti němu – pojišťovna není jeho rozhodnutím vázána. Takové případy mohou nakonec skončit i u soudu.

  S pozdravem

  Pavel Řeha

Odpovědět: Nedání přednosti
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">