Nejnižší povolená rychlost na dálnici

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  AndrewaMbug a poslední změna proběhla před 3 dny, 21 hodin.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1218 Odpověď

  Jeny

  Ahoj, muzu se zeptat jaka je nejnizsi povolena rychlost na dalnici?

 • #1219 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Je stanovená pouze nejnižší konstrukční rychlost vozidel, která se mohou pohybovat po dálnici, a to na 80 km/h. Nejnižší povolenou rychlost nelze stanovit, ta závisí na hustotě provozu.

 • #1811 Odpověď

  Hanka21

  A je to proti předpisům, když někdo jede pomalu bez důvodu, kdyby nněkdo jel po dálnici třeba šedesátkou?

 • #1812 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Proti předpisům by bylo, pokud by tou pomalou jízdou úmyslně tvořil překážku provozu. Ale jelikož dálnice je vícepruhová, nemělo by to za normálních okolností vadit.

 • #4109 Odpověď

  Filip

  Nejnižší povolená rychlost není vnitrostátním, ani mezinárodním, dopravním pravém zakotvena.

  Pomineme-li vozidla správce komunikace k nutné údržbě, na dálnici je dovolen vjezd 1) pouze motorových vozidel a jejich souprav, 2) vozidel a souprav, jejichž konstrukční rychlost není nižší, než 80 kmph, s výjimkou autobusů veřejné dopravy v obci, které musí mít konstrukční rychlost nejméně 65 kmph.

  E ratione legis lze dovodit, že zákonodárce, pro zajištění plynulosti provozu na dálnici, zakotvuje nejnižší povolenou rychlost 80 kmph na dálnici mimo obec a 65 kmph v obci, nebrání-li tomu jiné okolnosti.

  Prvním rychlostním limitem je jet jen takovou rychlostí, aby byl řidič s to zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled, druhým uzpůsobit rychlost okolnostem v provozu, které lze předpokládat a předvídat (viditelnost, stav vozovky a pozemní komunikace – konstrukční rychlost pozemní komunikace, mokro, sněhová pokrývka, náledí, listí na vozovce, nerovnosti, šířka jízdního pruhu a celé vozovky, kvalita a šířka krajnice etc., hustota provozu etc. etc.), a až na třetím místě je zákonem, nebo místní úpravou, omezená nejvyšší povolená rychlost.

  Jak mezinárodním, tak vnitrostátním, dopravním pravém je zakázána bezdůvodně pomalá rychlost.

  V mezích tohoto by měl řidič přizpůsobit rychlost jim řízeného vozidla i na dálnici. Pojede-li tedy někdo bez dobrého důvodu po dálnici např. 50 kmph, a zároveň tím bude jakkoli omezovat provoz, dopouští se přestupku, neboť neplní jinou povinnost uloženou mu zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Pojede-li, bez dobrého důvodu, 40 kmph po prázdné dálnici, přestupku se nedopouští, neboť i když je konání formálně trestné, hmotně trestné není pro absenci zavinění – chybí materiální složka přestupku (nemá koho brzdit).

 • #4947 Odpověď

  AndrewaMbug

  aOur company provides a wide variety of non prescription products. Visit our health website. http://m43j.propeciabestbuy.com/propecia-4/finasteride-online-kleuren-37836.html Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health site in case you want to to feel healthier with a help of health products. http://mw9.propeciabestbuy.com/propecia-3/online-finasteride-non-prescription-22750.html Our company offers a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to look better with a help generic supplements. http://5cl.propeciabestbuy.com/propecia-8/sale-propecia-dq-coupons-43766.html Our company offers herb-based general health products. Take a look at our health contributing site in case you want to strengthen your health. http://3i.propeciabestbuy.com/propecia-1/where-to-buy-propecia-daily-87162.html Our company offers herb-based general health products. Take a look at our health contributing website in case you want to look healthier. http://ow7.propeciabestbuy.com/propecia-8/sale-finasteride-gcms-2517.html Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to strengthen your health with a help of health products. http://i5.propeciabestbuy.com/propecia-4/propecia-online-bestellen-ervaringen-53908.html
  Our company offers a wide variety of supplements. Look at our health contributing website in case you want to strengthen your health. http://k4j.propeciabestbuy.com/propecia-1/brand-propecia-buy-online-74620.html Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health site in case you want to to feel healthier with a help of health products. http://5cl.propeciabestbuy.com/propecia-5/where-can-i-order-generic-propecia-online-47982.html Our company provides supreme quality general health products. Take a look at our health contributing portal in case you want to strengthen your health. http://g8.propeciabestbuy.com/propecia-8/sale-finasteride-faq-35795.html Our company provides generic supplements. Look at our health contributing website in case you want to look healthier. http://hw27.propeciabestbuy.com/propecia-6/finasteride-price-db225-54583.html Our company offers a wide variety of weight loss products. Visit our health contributing website in case you want to strengthen your health.

Odpovědět: Nejnižší povolená rychlost na dálnici
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">