Povinnost pojišťovny při uznání likvidace škody

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel pavel.reha a poslední změna proběhla 3 roky, 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14578
   Anonym

   Dobrý den.
   Prosím o vyjádření se k postupu pojišťovny při likvidaci škody z nehody. Byl jsem účastníkem nehody, kdy Policie tvrdila, že jsem nehodu zavinil. Ve správním řízení se ale prokázalo, že vinu nenesu. V průběhu toho se účastník nehody sám označil za poškozeného a pojišťovna mu z mého povinného ručení škodu uhradila. Po mém doložení správního rozhodnutí pak tvrdila, že ji toto nezajímá a že podle svých předpisu sama rozhodne o poškozeném. Je takový postup správný.
   Děkuji

  • #14580
   pavel.reha
   Správce

   Dobrý den,

   je to skutečně tak – pojišťovna vede vlastní šetření a není nijak vázaná rozhodnutím správního orgánu. Z dotazu není zřejmé, jestli Vám rovněž při nehodě vznikla nějaká škoda a jestli jste uplatnil nárok z povinného ručení protistrany (a jestli jeho pojišťovna plnění odmítla). Další možnost by byla obrátit se na soud, ale ten rovněž není rozhodnutím správního orgánu vázán a dokazování by tedy muselo proběhnout znovu (s nejistým výsledkem).

   S pozdravem

   Pavel Řeha

  • #14581
   Anonym

   Dobrý den pane Řeha.
   Děkuji za vyjádření. Ve skutečnosti jde o velmi podivný způsob a správní rozhodnutí je k ničemu. Nevím po tomto sdělení, jaké kroky by byly nejlepší. Já jsem zatím u pojišťovny viníka škodu neuplatnil, To jednak proto, že jsem skutečným poškozením na mém vozidle prokazoval vinu řidiče nákladu a dále proto, že škoda na mém vozidle je malá až nepatrná. Především mám problém s navýšením povinného ručení, které vnímám jak neoprávněné poškození. Mám i podezření, že pojišťovna uhradila řidiči více než bylo nehodou způsobeno. Šlo o 21 tis. Kč. Nikdy jsem žádnou nehodu se škodou neměl a od žádné pojišťovny jsem nic nečerpal. Zvláště i proto, že u pojišťovny u které jsem více než 15 roku, a mám u ni pojištěno vše, nikdy jsem od ní žádné peníze nečerpal a jenom pouze platím, vnímám tento krok jako necitlivé jednání. Máte-li pro mě návrh jiného řešení než soudní, prosím očekávám je.
   Děkuji

  • #14599
   pavel.reha
   Správce

   Dobrý den,

   zkuste se obrátit na Dtest. Pojišťovny nestojí o negativní publicitu a pokud věc byla nějakým způsobem sporná, možná od navýšení upustí. Je to přece jen věc obchodní politiky, nic co by bylo stanoveno zákonem.

   S pozdravem

   Pavel Řeha

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.