Povinnost pojišťovny při uznání likvidace škody

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14578
   Anonymní uživatel

    Dobrý den.
    Prosím o vyjádření se k postupu pojišťovny při likvidaci škody z nehody. Byl jsem účastníkem nehody, kdy Policie tvrdila, že jsem nehodu zavinil. Ve správním řízení se ale prokázalo, že vinu nenesu. V průběhu toho se účastník nehody sám označil za poškozeného a pojišťovna mu z mého povinného ručení škodu uhradila. Po mém doložení správního rozhodnutí pak tvrdila, že ji toto nezajímá a že podle svých předpisu sama rozhodne o poškozeném. Je takový postup správný.
    Děkuji

   • #14580
    pavel.reha
    Správce

     Dobrý den,

     je to skutečně tak – pojišťovna vede vlastní šetření a není nijak vázaná rozhodnutím správního orgánu. Z dotazu není zřejmé, jestli Vám rovněž při nehodě vznikla nějaká škoda a jestli jste uplatnil nárok z povinného ručení protistrany (a jestli jeho pojišťovna plnění odmítla). Další možnost by byla obrátit se na soud, ale ten rovněž není rozhodnutím správního orgánu vázán a dokazování by tedy muselo proběhnout znovu (s nejistým výsledkem).

     S pozdravem

     Pavel Řeha

    • #14581
     Anonymní uživatel

      Dobrý den pane Řeha.
      Děkuji za vyjádření. Ve skutečnosti jde o velmi podivný způsob a správní rozhodnutí je k ničemu. Nevím po tomto sdělení, jaké kroky by byly nejlepší. Já jsem zatím u pojišťovny viníka škodu neuplatnil, To jednak proto, že jsem skutečným poškozením na mém vozidle prokazoval vinu řidiče nákladu a dále proto, že škoda na mém vozidle je malá až nepatrná. Především mám problém s navýšením povinného ručení, které vnímám jak neoprávněné poškození. Mám i podezření, že pojišťovna uhradila řidiči více než bylo nehodou způsobeno. Šlo o 21 tis. Kč. Nikdy jsem žádnou nehodu se škodou neměl a od žádné pojišťovny jsem nic nečerpal. Zvláště i proto, že u pojišťovny u které jsem více než 15 roku, a mám u ni pojištěno vše, nikdy jsem od ní žádné peníze nečerpal a jenom pouze platím, vnímám tento krok jako necitlivé jednání. Máte-li pro mě návrh jiného řešení než soudní, prosím očekávám je.
      Děkuji

     • #14599
      pavel.reha
      Správce

       Dobrý den,

       zkuste se obrátit na Dtest. Pojišťovny nestojí o negativní publicitu a pokud věc byla nějakým způsobem sporná, možná od navýšení upustí. Je to přece jen věc obchodní politiky, nic co by bylo stanoveno zákonem.

       S pozdravem

       Pavel Řeha

     Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.