Rakousko – rychlostní limit / střešní nosič

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16271 Reply
   Ondřej Soukup

   Dobrý den,

   rád bych se zeptal na maximální rychlostní limit na Rakouských dálnicích se střešními nosiči na jízdní kola a nosiči umístěných na tažném zařízení. Platí, že na dálnici je rychlost s těmito nosiči omezena na 110 km/h či záleží na typu nosiče na jakou rychlost byl certifikován?

   Předem děkuji,
   O. Soukup

  • #16273 Reply
   pavel.reha
   Správce

   Dobrý den,

   v Rakousku zákon nejvyšší rychlost s nosičem nijak explicitně neřeší, obecně tedy platí, že rychlost by měla odpovídat hodnotě, na jakou byl nosič certifikován.

   S pozdravem

   Pavel Řeha

  • #17348 Reply
   Jana

   Dobrý den,

   mohu se zeptat jak je to s maximálním rychlostním limitem v Rakousku na dálnicích? Myslím, že byl experimentálně zaveden 160km/h? Platí stále?

   Předem děkuji za odpověď.

  • #17365 Reply
   pavel.reha
   Správce

   Dobrý den,

   maximální rychlost na dálnici v Rakousku je stejně jako u nás 130 km/h. Experimentálně byla na některých úsecích dálnice A10 v roce 2006 zavedena rychlost 160 km/h, ale experiment byl po letní sezóně ukončen a už nikdy nebyl opakován.

   Zdravím,

   Pavel Řeha

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Rakousko – rychlostní limit / střešní nosič
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">