Vyjímka z dopravních předpisů – překročení povolené rychlosti v nouzi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  pavel.reha a poslední změna proběhla před 1 rok, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5702 Odpověď

  Tomáš Sláma

  Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit………..před nějakým časem se mi stalo, že přítelkyně měla problém s dýcháním a když jsem ji vezl z práce do nemocnice, tak dostala velmi silný astmatický záchvat a vůbec se nemohla nadechnout. Měl jsem o ni velký strach a přes město jsem „proletěl“ mnohem vyšší rychlostí, než byla povolena dopravními předpisy. Kdysi jsem slyšel, že v podobných situacích existuje vyjímka a předpisy pro tu situaci „neplatí“. Je to pravda?

  P.S.: V té chvíli jsem určitě nepřemýšlel, jestli existuje nějaká vyjímka a myslel jsem jen jak co nejrychleji dostat přítelkyni do nemocnice 🙂

  Děkuji za pomoc

  • Téma bylo upraveno před 1 rok, 5 měsíců uživatelem  Mitti.
 • #5709 Odpověď

  pavel.reha
  Klíčník

  Dobrý den,

  bohužel výjimka z ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o rychlosti jízdy platí dle § 18 odst. 9 tohoto zákona pouze pro vozidla zpravodajských služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů a stanovených útvarů policie, Vojenské policie a celních orgánů, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem. Jiné výjimky zákon nepřipouští.

  Zdravím

  Pavel Řeha

Odpovědět: Vyjímka z dopravních předpisů – překročení povolené rychlosti v nouzi
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">