Vyjímka z dopravních předpisů – překročení povolené rychlosti v nouzi

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel pavel.reha a poslední změna proběhla 5 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #5702
   Tomáš Sláma

    Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit………..před nějakým časem se mi stalo, že přítelkyně měla problém s dýcháním a když jsem ji vezl z práce do nemocnice, tak dostala velmi silný astmatický záchvat a vůbec se nemohla nadechnout. Měl jsem o ni velký strach a přes město jsem „proletěl“ mnohem vyšší rychlostí, než byla povolena dopravními předpisy. Kdysi jsem slyšel, že v podobných situacích existuje vyjímka a předpisy pro tu situaci „neplatí“. Je to pravda?

    P.S.: V té chvíli jsem určitě nepřemýšlel, jestli existuje nějaká vyjímka a myslel jsem jen jak co nejrychleji dostat přítelkyni do nemocnice 🙂

    Děkuji za pomoc

    • Téma bylo upraveno 5 let, 5 měsíci uživatelem Mitti.
   • #5709
    pavel.reha
    Správce

     Dobrý den,

     bohužel výjimka z ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o rychlosti jízdy platí dle § 18 odst. 9 tohoto zákona pouze pro vozidla zpravodajských služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů a stanovených útvarů policie, Vojenské policie a celních orgánů, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem. Jiné výjimky zákon nepřipouští.

     Zdravím

     Pavel Řeha

   Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
   • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.