Vážné dopravní nehody 1. 10. 2018 – 7. 10. 2018

Pondělí 1. 10. 2018

HOLOVOUSY (ORP Hořice) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vyjel ze silnice, odrazil se od betonového mostku, několikrát se převrátil a skončil v poli. Dva nepřipoutaní cestující vypadli z vozidla, jeden z nich po převozu do nemocnice zemřel.

ZBŮCH (ORP Nýřany) – Řidič osobního vozu při předjíždění vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. Byl na místě mrtev.

ÜBELBACH (okr. Graz-venkov, Štýrsko) – Řidič dodávky na dálnici A9 přehlédl osobní vozidlo, jehož řidička z provozních důvodů zastavila v odstavném pruhu, a zezadu do něho narazil. Vozidlo bylo odmrštěno na středová svodidla a jeho řidička na místě zemřela.

Úterý 2. 10. 2018

VODŇANY – Řidič osobního vozu dostal v zatáčce smyk, vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

Čtvrtek 4. 10. 2018

PARDUBICE – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

SADSKÁ (ORP Nymburk) – Při bočním střetu dodávky a kamionu na dálnici D11 došlo k převrácení dodávky na bok a její řidič na místě zemřel.

HODONÍN – Řidič dodávky náhle vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Zemřel na místě.

CITONICE (ORP Znojmo) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu a marihuany a se zákazem řízení v zatáčce vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho řidička na místě zemřela.

Pátek 5. 10. 2018

JIHLAVA – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se zřítil z mostu na vozovku. Chodec byl na místě mrtev.

Sobota 6. 10. 2018

TEHOVEC (ORP Říčany) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Jeho vozidlo začalo po nárazu hořet a zaklíněný řidič na místě uhořel.

LUŽE (ORP Chrudim) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel mimo vozovku, kde se převrátil na střechu. Při nehodě zemřely jeho dvě spolujezdkyně.

Neděle 7. 10. 2018

ŁAGÓW (okr. Kielce-venkov, Svatokřížské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Řidič i spolujezdec na místě zemřeli.

BITOZEVES (ORP Žatec) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se za tmy pohyboval ve vozovce. Chodec byl na místě mrtev, řidič od nehody ujel.

DOBROČ (okr. Lučenec, Slovensko) – Řidič motocyklu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě.

Související článek: Statistika dopravních nehod 1. 10. 2018 – 7. 10. 2018 (40. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.