Vážné dopravní nehody 10. 10. 2016 – 16. 10. 2016

Pondělí 10. 10. 2016

ECKARTSAU (okr. Gänserndorf, Dolní Rakousko) – Po nárazu do stromu uhořeli ve vozidle dva cestující.

VIDICE (ORP Kutná Hora) – Řidička osobního vozu nedala přednost jiné řidičce, jedoucí po hlavní. Ta vyjela ze silnice, zbořila plot a narazila do sloupu. Byla na místě mrtvá.

Úterý 11. 10. 2016

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a narazil do stromu. Nepřipoutaná spolujezdkyně na zadním sedadle zemřela, další dva cestující jsou těžce zranění.

Středa 12. 10. 2016

HORY (ORP Karlovy Vary) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a narazil do betonových zábran. Po nárazu vozidlo začalo hořet, řidič neměl naději na přežití.

JÍLOVÉ U PRAHY (ORP Černošice) – Řidič osobního vozu vyjel ze zatáčky a čelně narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Sobota 15. 10. 2016

TŘEBOŇ – Motocyklista se pokoušel vyhnout dodávce, která se otáčela na nebezpečném místě do protisměru, vyjel mimo silnici, narazil do stromu a na místě zemřel.

Neděle 16. 10. 2016

WITTEN (okr. Ennepe-Ruhr-Kreis, Severní Porýní-Vestfálsko) – Na nájezdu na dálnici A43 došlo ke střetu dvou vozidel, z nichž jedno se pohybovalo v protisměru. Při srážce zemřeli jak řidič vozidla v protisměru, tak i dva lidé ve druhém vozidle.

OSTŘEDEK (ORP Benešov) – Řidič osobního vozu odmrštil chodce, pohybujícího se po dálnici D1, do protisměru, kde ho zabila další vozidla.

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vyjel do protisměru, kde se střetl s dalším vozidlem. Při nehodě zemřel, stejně jako jeho spolujezdkyně. Řidička protijedoucího vozidla utrpěla těžké zranění.

SANKT JAKOB IM ROSENTHAL (okr. Villach-venkov, Korutany) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu přehlédl 14letého chodce a srazil ho. Chodec smrtelným zraněním na místě podlehl.

Související článek: Statistika dopravních nehod 10. 10. 2016 – 16. 10. 2016 (41. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.