Vážné dopravní nehody 10. 9. 2018 – 16. 9. 2018

Úterý 11. 9. 2018

TĚRLICKO (ORP Havířov) – Řidič osobního vozu nedal přednost cyklistce a srazil ji. Cyklistka na místě zemřela.

ROŽMBERK NAD VLTAVOU (ORP Český Krumlov) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

LUCKAU (okr. Dahme-Spreewald, Braniborsko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autobusem. Zemřel na místě, v autobuse se zranilo 24 cestujících.

Středa 12. 9. 2018

CHLUMEC (ORP Ústí nad Labem) – Řidič motocyklu nezvládl řízení a vjel do skupiny chodců, kteří vystupovali z autobusu. Byl na místě mrtev, stejně jako jeden z chodců.

BOHUMÍN – Řidič osobního vozu na přechodu pro chodce srazil chodkyni, která vběhla do vozovky. Chodkyně utrpěla těžké zranění a třetího dne v nemocnici zemřela.

Čtvrtek 13. 9. 2018

GARBÓW (okr. Lublin-venkov, Lublinské voj.) – Řidič dodávky nedobrzdil za jinou dodávkou, která zastavovala za osobním vozem odbočujícím vlevo, a narazil do ní zezadu. Nárazem bylo vozidlo odraženo do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím autobusem, jehož řidič na místě zemřel.

DARŁOWO (okr. Sławno, Západopomořanské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho řidička byla na místě mrtvá.

Sobota 15. 9. 2018

ŠTÍTOV (ORP Rokycany) – Řidič osobního vozu za tmy přejel člověka, který z nezjištěného důvodu ležel ve vozovce. Ležící utrpěl těžké zranění a po převozu do nemocnice zemřel.

BYTNICA (okr. Krosno Odrzańskie, Lubušské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev, jeho spolucestující zemřela po převozu do nemocnice.

Neděle 16. 9. 2018

EJPOVICE (ORP Rokycany) – Řidička osobního vozu při odbočování vlevo přehlédla protijedoucího motocyklistu a srazila ho. Motocyklista na místě zemřel.

MICHÓW (okr. Lubartów, Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ve vysoké rychlosti vyjel ze silnice, vjel do příkopy a narazil do hromady dřeva. Byl těžce zraněn, jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 10. 9. 2018 – 16. 9. 2018 (37. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.