Vážné dopravní nehody 12. 2. 2018 – 18. 2. 2018

Pondělí 12.2. 2018

SANKT LEON-ROT (okr. Rhein-Neckar-Kreis, Bádensko-Württembersko) – Řidič kamionu na dálnici A5 zezadu narazil do posledního vozidla stojící kolony, které posunul na vozidlo před ním. Při nehodě zemřely čtyři osoby, tři v prvním a jedna ve druhém z vozidel, další osoba v prvním vozidle byla těžce zraněna.

Úterý 13. 2. 2018

CHLUM (ORP Česká Lípa) – Řidička osobního vozu při odbočování vlevo nedala přednost protijedoucímu vozidlu a střetla se s ním. Při nehodě zemřel spolujezdec z protijedoucího vozidla, další tři účastníci nehody byli těžce zraněni.

BLATNÁ – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev, řidič kamionu těžce zraněn.

BAD CAMBERG (okr. Limburg-Weilburg, Hesensko) – Řidič kamionu na dálnici A3 nedobrzdil za kolonou a zezadu narazil do autobusu, který posunul na kamion stojící před ním. V autobuse zemřeli dva lidé, dalších více než 10 bylo těžce zraněno.

ČESKÝ BROD – Řidič osobního vozu za tmy srazil dva chodce, kteří se pohybovali po krajnici. Oba na místě zemřeli.

Středa 14. 2. 2018

BREITENWANG (okr. Reutte, Tyrolsko) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku, vyjel ze silnice a vjel do jezera, kde prorazil led a potopil se pod hladinu. Jedné ze spolucestujících se nepodařilo z vozidla uniknout, byla vyproštěna až potápěčem a po převozu do nemocnice zemřela.

TŘINEC – Řidič kamionu zezadu narazil do kolony stojících vozidel. Při nehodě bylo pět lidí zraněno, jeden z nich druhého dne v nemocnici zemřel.

Sobota 17. 2. 2018

BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU (ORP Svitavy) – Řidič osobního vozu při předjíždění nezvládl vozidlo a vyjel ze silnice, kde narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

MELLAU (okr. Bregenz, Vorarlbersko) – Řidič osobního vozu přejel člověka, který z neznámého důvodu ležel na vozovce. Ležící na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 12. 2. 2018 – 18. 2. 2018 (7. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.