Vážné dopravní nehody 12. 9. 2016 – 18. 9. 2016

Úterý 13. 9. 2016

VNOROVY (ORP Veselí nad Moravou) – Osobní vlak se srazil na přejezdu s traktorem, jehož řidič srážku nepřežil. Po nárazu vlak vykolejil a začal hořet.

Středa 14. 9. 2016

PŘIMDA (ORP Tachov) – Na 141. kilometru dálnice D5 došlo nejdříve pouze ke střetu Fiatu Punto s nákladní autem, když však řidič osobního vozu vystoupil, srazil ho projíždějící autobus a na místě ho usmrtil. Vyšetřováním se později zjistilo, že šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu.

Pátek 16. 9. 2016

LÍPA NAD ORLICÍ (ORP Kostelec nad Orlicí) – Řidič dodávky zemřel při čelním střetu s kamionem, vlek dodávky se přitom utrhl a poškodil další dvě vozidla.

RYNÁREC (ORP Pelhřimov) – Řidič Jaguaru z neznámého důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s Fordem Focus, jehož řidič na místě zemřel. O dva dny podlehla zraněním i jedna z jeho spolujezdkyň.

BERG BEI ROHRBACH (okr. Rohrbach, Horní Rakousko) – Motocyklista nezvládl pravotočivou zatáčku a čelně narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

GRATKORN (okr. Graz-venkov, Štýrsko, Rakousko) – Chodec podlehl na místě svému zranění ze střetu s osobním vozem.

Sobota 17. 9. 2016

RABKA-ZDRÓJ (okr. Nowy Targ, Malopolské voj., Polsko) – Při čelním střetu dvou osobních vozidel zemřel dvouletý chlapec, jeho matka a dva sourozenci jsou těžce zranění.

ZÁBŘEH – Čtyři lidé zemřeli v osobním voze, který nedal přednost autobusu, pátý je těžce zraněn.

Neděle 18. 9. 2016

SOKOLNICE (ORP Šlapanice) – Řidič motocyklu nezvládl řízení, narazil do betonového sloupku a skončil v poli, kde byl nalezen mrtev.

Související článek: Statistika dopravních nehod 12. 9. 2016 – 18. 9. 2016 (37. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.