Vážné dopravní nehody 13. 11. 2017 – 19. 11. 2017

Pondělí 13. 11. 2017

DĚČÍN – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vyjel ze silnice, prorazil svodidla a vjel do Labe. Vozidlo se potopilo a řidič se v něm utopil.

Čtvrtek 16. 11. 2017

RATINGEN (okr. Mettmann, Severní Porýní-Vestfálsko) – Řidič kamionu na dálnici A3 zezadu narazil do stojící kolony vozidel. Na místě zemřel řidič osobního vozu, který byl naražen na před ním stojící kamion, další řidič zemřel po převozu do nemocnice.

TETČICE (ORP Rosice) – Řidič traktoru s plně naloženým vlekem v prudkém klesání neubrzdil soupravu, převrátil se, prorazil dva ploty a zůstal viset na zdi. Byl na místě mrtev.

Sobota 18. 11. 2017

LANDL (okr. Liezen, Štýrsko) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu nezvládl řízení na mokré vozovce, vyjel ze silnice a narazil do dřevěného plotu, jehož části se dostaly dovnitř vozidla a probodly spolujezdce, který na místě zemřel. Řidič a další spolujezdkyně byli těžce zraněni.

SWARZĘDZ (okr. Poznań-venkov, Velkopolské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu a bez řidičského průkazu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do svodidel. Po nárazu začalo vozidlo hořet, sedmi cestujícím včetně řidiče se podařilo vozidlo opustit, osmý, přepravovaný v zavazadlovém prostoru, na místě uhořel.

Neděle 19. 11. 2017

UHERSKÝ OSTROH (ORP Uherské Hradiště) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

PFARRKIRCHEN IM MÜHLKREIS (okr. Rohrbach, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jedna z jeho spolucestujících na místě zemřela, on a další spolujezdec byli těžce zraněni.

Související článek: Statistika dopravních nehod 13. 11. 2017 – 19. 11. 2017 (46. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.