Vážné dopravní nehody 13. 5 .2019 – 19. 5. 2019

Pondělí 13. 5. 2019

BÍLÁ TŘEMEŠNÁ (ORP Dvůr Králové nad Labem) – Řidička osobního vozu vjela na železniční přejezd, přes který projížděl vlak, a střetla se s ním. Vozidlo bylo odmrštěno do lesa a řidička na místě zemřela.

KLIMKOVICE (ORP Ostrava) – Řidič kamionu na dálnici D1 zezadu narazil do před ním jedoucího odtahového vozidla. Zemřel na místě.

Úterý 14. 5. 2019

ŽÁR (ORP Trhové Sviny) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel mimo vozovku, pokračoval ještě 460 m po louce a nakonec narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Středa 15. 5. 2019

HLOHOVICE (ORP Rokycany) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

KAMENNÝ ÚJEZD (ORP České Budějovice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Byl na místě mrtev, jeho spolujezdec těžce zraněn.

Pátek 17. 5. 2019

KOBIERZYCE (okr. Wrocław-venkov, Dolnoslezské voj.) – Při střetu dvou kamionů a osobního vozidla na dálnici A4 na místě zemřel jeden z cestujících v osobním vozidle.

SYCÓW (okr. Oleśnica, Dolnoslezské voj.) – Řidič osobního vozu po střetu se srnou vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

KAJAL (okr. Galanta, Slovensko) – Cyklista náhle vjel do cesty ve stejném směru jedoucímu osobnímu vozidlu a došlo ke střetu. Byl na místě mrtev.

Sobota 18. 5. 2019

DŘÍTEŇ (ORP České Budějovice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě.

OSTRAVA – Řidič osobního vozu srazil chodkyni, která přecházela silnici na přechodu pro chodce. Chodkyně na místě zemřela.

Neděle 19. 5. 2019

BUTZBACH (okr. Wetteraukreis, Hesensko) – Při čelním střetu dvou osobních vozidel na místě zemřeli oba řidiči.

MARKRANSTÄDT (okr. Leipzig, Sasko) – Řidič autobusu na dálnici A9 zřejmě usnul za jízdy a převrátil vozidlo na bok. Při nehodě zemřel jeden z cestujících.

Související článek: Statistika dopravních nehod 13. 5. 2019 – 19. 5. 2019 (20. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.