Vážné dopravní nehody 13. 8. 2018 – 19. 8. 2018

Pondělí 13. 8. 2018

SOBĚTUCHY (ORP Chrudim) – Řidič kamionu při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu skútru a došlo ke střetu. Řidič skútru na místě zemřel.

PEINE (Dolní Sasko) – Řidič nákladního vozidla pozdě zpozoroval stojící kolonu na dálnici A2 a začal prudce brzdit, na což nestačil zareagovat řidič dalšího kamionu a narazil do něho. Řidič minibusu jedoucí za druhým vozidlem následně nestačil zabrzdit  a zezadu do něho narazil. Při nehodě zemřeli oba cestující v minibusu. Asi po hodině do havarovaných vozidel narazilo další vozidlo, jehož řidič rovněž na místě zemřel.

Úterý 14. 8. 2018

VRANOVICE (ORP Pohořelice) – Řidič osobního vozu nedal přednost dodávce na hlavní silnici a střetl se s ní. Byl na místě mrtev.

Středa 15. 8. 2018

TŘEBOŇ – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Zemřel na místě.

Čtvrtek 16. 8. 2018

BERNARTICE (ORP Milevsko) – Řidič motocyklu nezvládl zatáčku a vyjel ze silnice, kde narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Pátek 17. 8. 2018

JIHLAVA – Řidič osobního vozu na dálnici D1 z nezjištěného důvodu prorazil svodidla a vyjel mimo vozovku, kde havaroval v lese. Zemřel na místě.

PARDUBICE – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při nehodě zemřel on i jeho spolujezdec.

BIRCZA (okr. Przemyśl-venkov, Podkarpatské voj.) – Řidič autobusu nezvládl ostrou zatáčku, prorazil svodidla a skutálel se ze stráně dolů. Tři cestující na místě zemřeli.

Sobota 18. 8. 2018

VODŇANY – Řidič dodávky z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Byl na místě mrtev, stejně jako tři cestující z druhého vozidla.

Související článek: Statistika dopravních nehod 13. 8. 2018 – 19. 8. 2018 (33. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.