Vážné dopravní nehody 16. 7. 2018 – 22. 7. 2018

Pondělí 16. 7. 2018

LUŽICE (ORP Hodonín) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

ŻARNOWIEC (okr. Zawiercie, Slezské voj.) – Řidič osobního vozu vjel do skupiny chodců, pohybujících se po krajnici. Jedna z chodkyň na místě zemřela.

BĚLKOVICE-LAŠŤANY (ORP Olomouc) – Řidič osobního vozu při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu nákladnímu vozidlu a došlo ke střetu, při kterém zemřely tři osoby z osobního vozu.

PRAHA – Řidič motocyklu za tmy srazil chodce, přecházejícího silnici. Chodec na místě zemřel.

Středa 18. 7. 2018

LUBIN (Dolnoslezské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. On i jeho spolujezdkyně na místě zemřeli, čtyřčlenná posádka druhého vozidla byla těžce zraněna.

Čtvrtek 19. 7. 2018

NÁVSÍ (ORP Jablunkov) – Řidič osobního vozu srazil chodkyni, která za tmy přecházela silnici. Chodkyně na místě zemřela, řidič od nehody ujel.

Pátek 20. 7. 2018

HŘEDLE (ORP Hořovice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a čelně narazil do budovy. Byl na místě mrtev.

Sobota 21. 7. 2018

ZÁLUŽÍ (ORP Hořovice) – Řidič dodávky při vjezdu na čerpací stanici na dálnici D5 zezadu narazil do stojícího kamionu. Zemřel na místě.

WSCHOWA (Lubušské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu srazil dvě cyklistky, jedoucí po krajnici. Jedna z nich na místě zemřela.

TŘEBOŇ – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem. Při nehodě zemřeli celkem tři cestující.

AHORN a BOXBERG (okr. Main-Tauber-Kreis, Bádensko-Württembersko) – Při sériové havárii celkem deseti vozidel na dálnici A81 zemřeli čtyři lidé a dalších pět bylo těžce zraněno.

Související článek: Statistika dopravních nehod 16. 7. 2018 – 22. 7. 2018 (29. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.