Vážné dopravní nehody 17. 9. 2018 – 23. 9. 2018

Úterý 18. 9. 2018

KOCLÍŘOV (ORP Svitavy) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. Do obou vozidel následně narazila další tři vozidla. Viník nehody byl na místě mrtev.

GRAZ (Štýrsko) – Řidička městského autobusu nerespektovala zabezpečovací zařízení a vjela na železniční přejezd, kde se střetla s projíždějícím vlakem. Zemřela na místě, 10 cestujících bylo zraněno.

ŻÓRAWINA (okr. Wrocław-venkov, Dolnoslezské voj.) – Řidič autobusu na dálnici A4 zezadu najel do návěsu stojícího kamionu. Byl na místě mrtev.

RUŽOMBEROK (Slovensko) – Řidič osobního vozu při vyhýbání se medvědovi vjel do protisměru, kde projíždělo protijedoucí vozidlo, jehož řidič ve snaze vyhnout se vjel do protisměru, kde se střetl s medvědem a protijedoucím kamionem. Při nehodě zemřel jeho spolujezdec.

VOTICE – Při čelním střetu osobního a nákladního vozidla zemřeli dva cestující v osobním voze.

NÁVSÍ (ORP Jablunkov) – Řidič osobního vozu zezadu narazil do před ním jedoucího traktoru. Byl na místě mrtev.

Středa 19. 9. 2018

JABLOŇOV (ORP Velké Meziříčí) – Řidič osobního vozu na dálnici D1 za tmy srazil chodce, který se pohyboval ve vozovce. Chodec na místě zemřel.

JIŘICE (ORP Humpolec) – Řidič osobního vozu na dálnici D1 zezadu narazil do před ním jedoucího kamionu. Byl na místě mrtev.

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem a následně narazil do stromu. Při nehodě zemřel jeho spolujezdec.

VĚTRNÝ JENÍKOV (ORP Jihlava) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku, vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

Čtvrtek 20. 9. 2018

ŽILINA (Slovensko) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který náhle vstoupil do vozovky. Chodec na místě zemřel.

Sobota 22. 9. 2018

TURŇA NAD BODVOU (okr. Košice-venkov, Slovensko) – Při čelním střetu osobního vozu s autobusem na místě zemřel řidič osobního vozidla.

OFFENBACH AM MAIN (Hesensko) – Při čelním střetu dvou osobních vozidel začalo jedno z nich hořet a oba cestující v něm uhořeli.

Neděle 23. 9. 2018

MASOJEDY (ORP Český Brod) – Řidič motocyklu bez ochranné přilby dostal na mokré vozovce smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Byl na místě mrtev.

KOSMONOSY (ORP Mladá Boleslav) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se za tmy pohyboval ve vozovce. Chodec na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 17. 9. 2018 – 23. 9. 2018 (38. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.