Vážné dopravní nehody 18. 12. 2017 – 24. 12. 2017

Úterý 19. 12. 2017

MONTABAUR (okr. Westerwaldkreis, Porýní-Falc) – Řidič osobního vozu na dálnici A3 narazil do svodidel a následně zastavil v odstavném pruhu. Dva ze tří cestujících vystoupili z vozidla, aby zjistili rozsah škody, a jeden z nich byl sražen projíždějícím kamionem a na místě zemřel. Třetí zůstal ve vozidle, do kterého následně narazil jiný kamion a i on byl na místě mrtev.

NOVÝ SVET (okr. Senec, Slovensko) – Řidič nákladního vozidla nerespektoval zabezpečovací zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Při nehodě zemřel strojvůdce na lokomotivě, viník nehody byl těžce zraněn.

MĚSTO LIBAVÁ (ORP Šternberk) – Řidička osobního vozu nezvládla zatáčku, vyjela ze silnice, odrazila se od svodidel a střechou vozidla narazila do stromu. Byla na místě mrtvá, další dva cestující byli zraněni.

Čtvrtek 21. 12. 2017

CHBANY (ORP Kadaň) – Řidič osobního vozu nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici a došlo ke střetu obou vozidel. Při nehodě byl viník nehody těžce zraněn, dvě jeho spolucestující na místě zemřely.

VYDŘÍ (ORP Jindřichův Hradec) – Řidič osobního vozu dostal smyk, vyjel ze silnice a vjel do rybníka. Po převozu do nemocnice zemřel.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Řidič osobního vozu na dálnici D1 vjel do uzavřeného úseku, kde narazil do svodidel a zábradlí mostu. Při nehodě se těžce zranil jeho spolujezdec, který při převozu do nemocnice zemřel.

DUBNICA NAD VÁHOM (okr. Ilava, Slovensko) – Řidič osobního vozu na dálnici D1 z nezjištěného důvodu vyjel mimo vozovku, kde narazil do betonové retenční nádrže. Zemřel na místě.

Pátek 22. 12. 2017

ŁYSZKOWICE (okr. Łowicz, Lodžské voj.) – Řidič osobního vozu se na dálnici A2 srazil s jiným osobním vozidlem. Obě vozidla zastavila ve středovém pásu a jeden z řidičů přeskočil svodidla do opačného směru, kde byl sražen projíždějícím autobusem. Byl na místě mrtev.

Sobota 23. 12. 2017

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidič osobního vozu v zatáčce nezvládl vozidlo, dostal smyk a vyjel mimo silnici, kde bočně narazil do stromu. On i jeho spolujezdec na místě zemřeli.

SENEC (Slovensko) – Při nehodě tří vozidel na sjezdu z dálnice D1 zemřel řidič jednoho z nich, další dva řidiči byli zraněni.

Neděle 24. 12. 2017

VYSTRKOV (ORP Humpolec) – Řidič minibusu na dálnici D1 vyjel mimo vozovku a narazil do terénu. Při nehodě bylo všech pět cestujících těžce zraněno, jedna spolujezdkyně při převozu do nemocnice zemřela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 18. 12. 2017 – 24. 12. 2017 (51. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.