Vážné dopravní nehody 19. 9. 2016 – 25. 9. 2016

Pondělí 19. 9. 2016

FELDKIRCHEN BEI GRAZ (okr. Graz-venkov, Štýrsko) – Při nehodě tří nákladních a nejméně jednoho osobního vozidla na dálnici A2 zemřel jeden člověk a nejméně další čtyři byli těžce zraněni. Příčina nehody se dosud vyšetřuje.

NIENBURG (Dolní Sasko) – Dva lidé zemřeli ve vozidle, jehož řidič se pokoušel předjet jiné vozidlo odbočující vlevo. Při střetu bylo předjíždějící vozidlo odhozeno na zábradlí mostu, jehož části pronikly do vozidla.

Úterý 20. 9. 2016

BORŠOV NAD VLTAVOU (ORP České Budějovice) – Dosud neidentifikovaný chodec byl usmrcen projíždějícím osobním vozidlem, které do něho narazilo levou přední částí.

Středa 21. 9. 2016

STRANČICE (ORP Říčany) – Řidička osobního vozidla na 14. kilometru dálnice D1 nabourala do odstaveného kamionu. Byla na místě mrtvá.

Čtvrtek 22. 9. 2016

ŠELEŠOVICE (ORP Kroměříž) – Žena za volantem osobního vozu narazila v protisměru do betonové propusti. Zemřela krátce po nehodě.

Pátek 23. 9. 2016

STŘÍTEŽ (ORP Kaplice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s autobusem. Byl na místě mrtev.

ZLIV (ORP České Budějovice) – Cyklista (83 let) nedal přednost motocyklistovi. Při srážce utrpěl těžké zranění, jemuž po převozu do nemocnice podlehl.

ZEILLERN (okr. Amstetten, Dolní Rakousko) – Při hromadné nehodě pěti vozidel na dálnici A1 zemřel jeden člověk a dalších sedm bylo zraněno. Nehodu způsobil řidič nákladního vozu, který narazil zezadu do přívěsu taženého dodávkou, což způsobilo jeho oddělení, vysypání nákladu na vozovku a vytvoření překážky, do které narazila další dvě vozidla.

Sobota 24. 9. 2016

ZICHOVEC (ORP Slaný) – Při nárazu osobního vozidla do zdi domu zemřely řidička a její spolujezdkyně na předním sedadle. Další dva cestující vzadu jsou těžce zranění.

MITTERSILL (okr. Zell am See, Salcbursko) – Řidič osobního vozu (84 let) přehlédl blikající červené světlo na železničním přejezdu a srazil se s přijíždějícím vlakem. Jeho 80letá spolujezdkyně zemřela na místě, řidič byl těžce zraněn.

Neděle 25. 9. 2016

PFUNDS (okr. Landeck, Tyrolsko) – Motocyklista a jeho spolujezdkyně zemřeli po čelním nárazu do protijedoucího osobního vozidla v protisměru.

PRAHA – Motocyklista byl po střetu s osobním vozidlem odmrštěn pod zaparkované auto. Při nárazu utrpěl zranění hlavy, po převozu do nemocnice zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 19. 9. 2016 – 25. 9. 2016 (38. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.