Vážné dopravní nehody 2. 1. 2023 – 8. 1. 2023

Pondělí 2. 1. 2023

KOPLOTOVCE (okr. Hlohovec, Slovensko) – Řidička osobního vozu při předjíždění vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím kamionem. Zemřela na místě.

VOZNICA (okr. Žarnovica, Slovensko) – Řidič osobního vozu na rychlostní komunikaci srazil chodkyni, která náhle vstoupila do vozovky. Chodkyně na místě zemřela.

Úterý 3. 1. 2023

KOZLOV (ORP Jihlava) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

URBANICE (ORP Hradec Králové) – Cyklistka při odbočování z vedlejší silnice nedala přednost vozidlu na hlavní a střetla se s ním. Zemřela na místě.

ŚMIGIEL (okr. Kościan, Velkopolské voj.) – Řidička osobního vozu na rychlostní silnici přejela dvě osoby, které z nezjištěného důvodu ležely na vozovce. Obě na místě zemřely.

Středa 4. 1. 2023

CRIMMITSCHAU (okr. Zwickau, Sasko) – Řidička osobního vozu vjela na dálnici A4 do protisměru a po chvíli se střetla s protijedoucím vozidlem. Zemřela na místě, stejně jako řidič druhého vozidla.

Čtvrtek 5. 1. 2023

LIBLICE (ORP Mělník) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

ŠENOV (ORP Ostrava) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do reklamního poutače. Zemřel na místě.

LUBLIN (Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Byl na místě mrtev, stejně jako jeho dva spolujezdci.

Pátek 6. 1. 2023

LANGSCHLAG (okr. Zwettl, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

Sobota 7. 1. 2023

TORNAĽA (okr. Revúca, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

TAXENBACH (okr. Zell am See, Salcbursko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí sanitkou. Zemřel na místě, stejně jako přepravovaný pacient.

Neděle 8. 1. 2023

MNÍŠEK POD BRDY (ORP Černošice) – Řidič motocyklu bez ochranné přilby nezvládl řízení a havaroval na vozovku. Byl na místě mrtev.

ŁÓDŹ (Lodžské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do sloupu trolejového vedení. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Dopravní nehody 2. 1. 2023 – 8. 1. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 2. 1. 2023 – 8. 1. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.