Vážné dopravní nehody 2. 4. 2018 – 8. 4. 2018

Pondělí 2. 4. 2018

KARVINÁ – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se pohyboval ve vozovce na kolečkových bruslích. Chodec na místě zemřel.

Čtvrtek 5. 4. 2018

AMSTETTEN (Dolní Rakousko) – Řidička osobního vozu na dálnici A1 narazila do dalšího vozidla a následně do betonových svodidel. Byla na místě mrtvá.

ALBRECHTICE (ORP Lanškroun) – Řidič motocyklu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Zemřel na místě.

PINGGAU (okr. Hartberg-Fürstenfeld, Štýrsko) – Řidička osobního vozu vjela na dálnici A2 do protisměru a střetla se s protijedoucím vozidlem. Při nehodě utrpěla těžké zranění stejně jako řidič druhého vozidla, jehož spolujezdkyně na místě zemřela.

BÜTTELBORN (okr. Gross-Gerau, Hesensko) – Řidič osobního vozu na dálnici A67 z provozních důvodů za tmy zastavil v odstavném pruhu a vystoupil z vozidla. Byl zachycen zpětnými zrcátky dvou projíždějících vozidel a sražen na vozovku, kde ho přejelo další vozidlo a odhodilo ho do levého pruhu, kde byl doražen čtvrtým vozidlem. Zemřel na místě.

Pátek 6. 4. 2018

LIŠANY (ORP Rakovník) – Řidič osobního vozu nerespektoval světelnou signalizaci a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s vlakem. Byl na místě mrtev.

PRAHA – Řidič tramvaje při odjezdu ze zastávky srazil chodce, který přecházel TT. Chodec na místě zemřel.

Sobota 7. 4. 2018

NEHVIZDY (ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) – Řidič osobního vozu na dálnici D11 z nezjištěného důvodu vyjel z vozovky, několikrát se převrátil a zůstal ležet mimo komunikaci. Byl na místě mrtev.

KOŠICE (Slovensko) – Řidič nákladního vozidla nerespektoval světelnou signalizaci a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s vlakem. Po srážce začalo vozidlo hořet a řidič v něm uhořel.

ŁÓDŹ (Lodžské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu na přechodu srazil chodkyni, která přecházela silnici. Byla převezena do nemocnice. kde zemřela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 2. 4. 2018 – 8. 4. 2018 (14. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.