Vážné dopravní nehody 2. 5. 2022 – 8. 5. 2022

Pondělí 2. 5. 2022

WIENER NEUSTADT (Dolní Rakousko) – Řidič minibusu na dálnici A2 z nezjištěného důvodu vyjel z komunikace a narazil do svodidel. Jeden z cestující při nárazu vypadl z vozidla a na místě zemřel.

USTRONIE MORSKIE (okr. Kołobrzeg, Západopomořanské voj.) – Řidič osobního vozu na rychlostní silnici zezadu narazil do vozidla, které bylo odstaveno po předchozí dopravní nehodě. Jeden z cestujících z tohoto vozidla na místě zemřel.

JIČÍN – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

UNTERSTINKENBRUNN (okr. Mistelbach, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Řidič po nárazu vypadl z vozidla a na místě zemřel.

Úterý 3. 5. 2022

HOMOLE (ORP České Budějovice) – Řidič osobního vozu nerespektoval zabezpečovací zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Zemřel na místě.

Středa 4. 5. 2022

PRAHA – Řidič motocyklu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do zdi. Byl na místě mrtev.

Čtvrtek 5. 5. 2022

LODĚNICE (ORP Beroun) – Řidič nákladního vozidla na dálnici D5 zezadu narazil do návěsu před ním jedoucího kamionu. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

KRASNYSTAW (Lublinské voj.) – Řidič autobusu za tmy srazil cyklistu, jedoucího ve stejném směru. Cyklista na místě zemřel.

Sobota 7. 5. 2022

SCHARTEN (okr. Eferding, Horní Rakousko) – Řidič minibusu nedal na křižovatce přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Následkem nárazu jedna z cestujících vypadla z vozidla a na místě zemřela.

Neděle 8. 5. 2022

GRATWEIN-STRAßENGEL (okr. Graz-venkov, Štýrsko) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu vyjel ze silnice, odrazil se od několika stromů a skončil v příkopě. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

SEDLIŠTĚ (ORP Frýdek-Místek) – Řidič motocyklu při předjíždění srazil před ním jedoucího cyklistu na elektrokole. Cyklista na místě zemřel.

FRANKFURT AM MAIN (Hesensko) – Řidič nákladního vozidla na dálnici A3 vjel do skupiny lidí, kteří se pohybovali ve vozovce po předchozí dopravní nehodě. Jeden z nich na místě zemřel.

Dopravní nehody 2. 5. 2022 – 8. 5. 2022. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 2. 5. 2022 – 8. 5. 2022. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.