Vážné dopravní nehody 20. 1. 2020 – 26. 1. 2020

Pondělí 20. 1. 2020

JIHLAVA – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

ROZOGI (okr. Szczytno, Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Vozidlo bylo nárazem rozděleno na dva díly a řidič na místě zemřel.

KOŻUCHÓW (okr. Nowa Sól, Lubušské voj.) – Řidič osobního vozu nedal přednost nákladnímu vozidlu jedoucímu po hlavní silnici a narazil do něho. Nákladní vozidlo se dostalo do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím osobním vozem. Obě cestující v tomto vozidle na místě zemřely.

Úterý 21. 1. 2020

ŽARNOVICA (Slovensko) – Řidič dodávky vjel na nechráněný železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

FRÝDEK-MÍSTEK – Řidič osobního vozu srazil chodkyni, která se pohybovala ve vozovce mimo přechod. Chodkyně na místě zemřela.

KLADNO – Řidič osobního vozu srazil chodce, který přecházel silnici po přechodu. Chodec na místě zemřel.

DZIEMIANY (okr. Kościerzyna, Pomořské voj.) – Při střetu s nákladním vozidlem na místě zemřeli všichni tři cestující v osobním voze.

Středa 22. 1. 2020

BRUNOVCE (okr. Nové Mesto nad Váhom, Slovensko) – Řidič kamionu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozem. Jeho řidič na místě zemřel.

Čtvrtek 23. 1. 2020

WIEN – Řidič osobního vozu při předjíždění vyjel ze silnice a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Byl na místě mrtev.

BERKA VOR DEM HAINICH (okr. Wartburgkreis, Durynsko) – Řidič autobusu dostal smyk na kluzké vozovce, vyjel ze silnice a několikrát se převrátil. Dva cestující na místě zemřeli.

JASENOVO (okr. Turčianské Teplice, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

Sobota 25. 1. 2020

MORAWICA (okr. Kielce-venkov, Svatokřížské voj.) – Řidička osobního vozu dostala smyk a vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucí dodávkou. Dva její spolujezdci na místě zemřeli.

Neděle 26. 1. 2020

SYKE (okr. Diepholz, Dolní Sasko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Tři jeho spolujezdci na místě zemřeli.

Dopravní nehody 20. 1. 2020 – 26. 1. 2020. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 20. 1. 2020 – 26. 1. 2020. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.