Vážné dopravní nehody 20. 8. 2018 – 26. 8. 2018

Pondělí 20. 8. 2018

SCHWECHAT (okr. Bruck an der Leitha, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu při předjíždění vjel do příkopy na levé straně vozovky, odkud se odrazil na opačnou stranu a čelně narazil do stromu. Při nehodě zemřela jeho spolujezdkyně.

Čtvrtek 23. 8. 2018

SZAFLARY (okr. Nowy Targ, Malopolské voj.) – Žákyně autoškoly při zkušební jízdě vjela na nechráněný železniční přejezd, kde se střetla s projíždějícím vlakem. Instruktor stihl z vozidla vystoupit, řidička utrpěla těžké zranění a po převozu do nemocnice zemřela.

OSTERNIENBURGER LAND (okr. Anhalt-Bitterfeld, Sasko-Anhaltsko) – Řidič nákladního vozidla nerespektoval zabezpečovací zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

Pátek 24. 8. 2018

MOHELNICE – Řidič hasičského vozidla z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice, kde se převrátil na střechu. Při nehodě zemřel jeden člen posádky, ostatní tři byli zraněni.

Sobota 25. 8. 2018

SOKOLNICE (ORP Šlapanice) – Při střetu tří osobních vozidel na místě zemřeli dva cestující v jednom z nich.

MLYNKY (okr. Spišská Nová Ves, Slovensko) – Řidič osobního vozu za tmy přejel člověka, který z nezjištěného důvodu ležel na silnici. Ležící byl na místě mrtev.

Neděle 26. 8. 2018

PŘEDMĚŘICE NAD JIZEROU (ORP Mladá Boleslav) – Řidič osobního vozu na dálnici D10 zezadu narazil do návěsu před ním jedoucího kamionu. Zemřel na místě.

SCHOTTEN (okr. Vogelsbergkreis, Hesensko) – Řidič motocyklu nezvládl zatáčku, přeletěl přes svodidla a skončil mimo vozovku. Byl na místě mrtev.

Související článek: Statistika dopravních nehod 20. 8. 2018 – 26. 8. 2018 (34. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.