Vážné dopravní nehody 24. 9. 2018 – 30. 9. 2018

Pondělí 24. 9. 2018

LIVINA (okr. Partizánske, Slovensko) – Řidič osobního vozu při předjíždění kamionu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. On i jeho spolujezdec zemřeli na místě, řidič protijedoucího vozidla při převozu do nemocnice.

Úterý 25. 9. 2018

CHEB – Řidička osobního vozu při objíždění stojícího vozidla vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím kamionem. Zemřela na místě.

JABLONOV NAD TURŇOU (okr. Rožňava, Slovensko) – Řidička osobního vozu při vyhýbání se zvěři vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím kamionem. Byla na místě mrtvá.

Středa 26. 9. 2018

MARBURG (okr. Marburg-Biedenkopf, Hesensko) – Cyklista, který spadl z kola, byl přejet dvěma proti sobě jedoucími vozidly a na místě zemřel.

KOSOV (ORP Zábřeh) – Řidič dodávky srazil chodkyni, která se pohybovala ve vozovce. Chodkyně utrpěla těžké zranění a po převozu do nemocnice zemřela.

Čtvrtek 27. 9. 2018

TRPÍSTY (ORP Stříbro) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel mimo vozovku a čelně narazil do stromu. Zemřel na místě.

SCHKEUDITZ (okr. Nordsachsen, Sasko) – Řidič kamionu na dálnici A9 prorazil středová svodidla a převrátil se do protisměru. Jeho návěs se odpojil a spadl na protijedoucí osobní vozidlo, v němž zemřeli všichni čtyři cestující.

MRĄGOWO (Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu při předjíždění vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem. Na místě zemřel on i jeho spolujezdec, stejně jako řidič druhého vozidla.

KRČMAŇ (ORP Olomouc) – Při střetu tří osobních vozidel zemřel spolujezdec v jednom z nich.

Pátek 28. 9.2018

SADSKÁ (ORP Nymburk) – Řidič osobního vozu vjel do protisměru na dálnici D11, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Řidiči obou vozidel na místě zemřeli.

POHOŘELICE – Při střetu dvou osobních vozidel zemřel jeden z cestujících.

Neděle 30. 9. 2018

AMSTETTEN (Dolní Rakousko) – Řidič kamionu na dálnici A1 zezadu najel na dodávku a natlačil ji na před ní jedoucí nákladní vozidlo. Ze tří cestujících v dodávce jeden na místě zemřel a dva byli těžce zranění.

DOLNÝ KUBÍN (Slovensko) – Řidič osobního vozu při předjíždění zezadu narazil do před ním jedoucího vozidla a následně se střetl s protijedoucím vozidlem, jehož řidič na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 24. 9. 2018 – 30. 9. 2018 (39. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.