Vážné dopravní nehody 25. 12. 2017 – 31. 12. 2017

Pondělí 25. 12. 2017

KOBYŁKA (okr. Wołomin, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu vjel do skupiny lidí na přechodu pro chodce, kteří se vraceli z půlnoční mše. Tři z chodců na místě zemřeli.

ŁABOWA (okr. Nowy Sącz-venkov, Malopolské voj.) – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vjel do skupiny osob pohybujících se po krajnici. Dvě chodkyně na místě zemřely.

ŁÓDŹ (Lodžské voj.) – Řidič osobního vozu na křižovatce nedal přednost vozidlu přijíždějícímu po hlavní silnici a došlo ke střetu. Dvě z pěti osob ve vozidle viníka nehody, které nebyly připoutány, vypadly při nárazu z vozidla a na místě zemřely, stejně jako jejich třetí spolucestující, který zůstal ve vozidle. Ostatní dva a všech pět osob z druhého vozidla utrpěli těžká zranění.

Čtvrtek 28. 12. 2017

DOBRZEŃ WIELKI (okr. Opole-venkov, Opolské voj.) – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím autobusem. Byl na místě mrtev, jeho spolujezdkyně a 12 cestujících z autobusu bylo zraněno.

WULKAPRODERSDORF (okr. Eisenstadt-venkov, Burgenland) – Řidič malého nákladního vozidla omylem vjel do protisměru na dálnici A3, kde se střetl s projíždějící dodávkou. řidič dodávky na místě zemřel, jeho spolujezdec a viník nehody byli těžce zraněni.

PRABUTY (okr. Kwidzyń, Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu a bez řidičského průkazu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Při střetu zemřeli všichni čtyři cestující v tomto vozidle.

Pátek 29. 12. 2017

VELEŠÍN (ORP Kaplice) – Řidič kamionu srazil chodce, který před ním úmyslně vstoupil do vozovky. Chodec na místě zemřel.

KIRCHBICHL (okr. Kufstein, Tyrolsko) – Řidič osobního vozu přehlédl chodce, pohybujícího se po krajnici, a srazil ho. Chodec byl na místě mrtev.

ROSSEGG (okr. Villach-venkov, Korutany) – Řidič dodávky na dálnici A11 zastavil u osobního vozidla. které se nacházelo v odstavném pruhu zapadlé do sněhu, aby ho pomohl vytáhnout. Když vystoupil z vozidla, byl sražen projíždějícím kamionem, který narazil do jeho vozidla a odrazil ho na odstavené vozidlo. Řidič dodávky zemřel na místě, jeho dva spolujezdci a řidič odstaveného vozidla byli těžce zraněni.

Související článek: Statistika dopravních nehod 25. 12. 2017 – 31. 12. 2017 (52. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.