Vážné dopravní nehody 25. 6. 2018 – 1. 7. 2018

Pondělí 25. 6. 2018

DŘÍNOV (ORP Kroměříž) – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjela ze silnice a čelně narazila do stromu. Byla na místě mrtvá.

RABA WYŻNA (okr. Nowy Targ, Malopolské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení a narazil do stromu, od kterého se odrazil do koryta potoka. Všichni tři cestující na místě zemřeli.

Úterý 26. 6. 2018

OBORNIKI (Velkopolské voj.) – Řidič minibusu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím těžkým jeřábem. Byl na místě mrtev.

SACHSENBURG (okr. Spittal an der Drau, Korutany) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Zemřel na místě, jeho dva spolucestující byli těžce zraněni.

HAMBURG – Řidič osobního vozu v patrovém parkovacím domu z neznámého důvodu šlápl na plyn a rozjel se přes okraj budovy, kde se zřítil z výšky 15 metrů a dopadl na střechu. Byl na místě mrtev.

Středa 27. 6. 2018

KARLSRUHE (Bádensko-Württembersko)  – Řidič autobusu na dálnici A5 zezadu najel do popelářského vozu. Při nehodě jedna cestující zemřela a 31 bylo zraněno.

Čtvrtek 28. 6. 2018

REICHERSBERG (okr. Ried im Innkreis, Horní Rakousko) – Řidič nákladního vozidla dostal smyk na mokré vozovce a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozem. Jedna z cestujících v tomto vozidle na místě zemřela.

RADZYŃ PODLASKI (Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

OLSZTYNEK (okr. Olsztyn-venkov, Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič kamionu při připojování na rychlostní silnici narazil do jiného kamionu a způsobil střet celkem pěti vozidel, při němž jedna osoba zemřela a pět bylo zraněno.

SPITTAL AN DER DRAU (Korutany) – Řidič nákladního vozidla pro přepravu dřeva při odbočování vlevo přehlédl chodkyni, přecházející vedlejší silnici, na kterou odbočoval. Chodkyně se dostala pod pravé zadní kolo soupravy a na místě zemřela.

JABŁONKA (okr. Nowy Targ, Malopolské voj.) – Při střetu dvou osobních vozidel zemřeli oba cestující z prvního vozidla, řidič druhého byl těžce zraněn.

Pátek 29. 6. 2018

PYSZNICA (okr. Stalowa Wola, Podkarpatské voj.) – Řidič osobního vozu srazil chodce, pohybujícího se po krajnici, a následně narazil do stromu. Chodec na místě zemřel, řidič byl těžce zraněn.

Neděle 1. 7. 2018

PLANÁ (ORP Tachov) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice, narazil do mostku a převrátil se na střechu. Byl na místě mrtev.

CELESTYNÓW (okr. Otwock, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu na nechráněném železničním přejezdu nedal přednost projíždějícímu vlaku a došlo ke střetu, při kterém zemřeli oba cestující ve vozidle.

Související článek: Statistika dopravních nehod 25. 6. 2018 – 1. 7. 2018 (26. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.