Vážné dopravní nehody 26. 9. 2016 – 2. 10. 2016

Pondělí 26. 9. 2016

MANKOVICE (ORP Odry) – Nákladní automobil na dálnici D1 narazil zezadu do signalizačního vozíku zapojeného za dodávkou dálniční údržby a smrtelně zranil jednoho z pracovníků odklízejících kužely.

DYJÁKOVICE (ORP Znojmo) – Řidič osobního vozu ve velké rychlosti čelně narazil do stromu, vozidlo bylo vymrštěno do pole. Náraz byl tak silný, že z tělesných ostatků nalezených v hromadě šrotu nebylo možné řidiče identifikovat.

Úterý 27. 9. 2016

GEISINGEN (okr. Tuttlingen, Bádensko-Württembersko) – Na dálnici A81 přišla o život řidička osobního vozu, který se za vydatné bouřky dostal do smyku a otočil napříč vozovky, kde do něho narazilo za ním jedoucí nákladní vozidlo. Tři další lidé byli zraněni.

STOŽEC (ORP Prachatice) – Cyklista (75 let) nezvládl levotočivou zatáčku a havaroval v lese. Způsobil si těžké zranění, kterému po převozu do nemocnice podlehl.

OEREL (okr. Rotenburg/Wümme, Dolní Sasko) – Při srážce vlaku s osobním vozem zemřela řidička a její dvě děti. Zřejmě přehlédla vlak na přejezdu bez závor a signalizace.

KOŻUCHÓW (okr. Nowa Sól, Lubušské voj.) – Tři středoškoláci bez řidičského průkazu si vypůjčili vozidlo a místo školy si vyjeli na projížďku. Sedmnáctiletý řidič však ve vysoké rychlosti nedokázal auto udržet na silnici a narazil do stromu. Jeden z jeho patnáctiletých spolujezdců po převozu do nemocnice zemřel, druhý se vrátil do školy.

Středa 27. 9. 2016

WELZHEIM (okr. Rems-Murr-Kreis, Bádensko-Württembersko) – Při návratu ze zábavy se do malého osobního auta natlačilo 8 lidí, dva z nich do kufru. Řidička nezvládla přeplněné vozidlo v zatáčce, to se několikrát převrátilo a zůstalo na střeše v poli. Dva cestující byli na místě mrtví, zbytek je těžce zraněn.

Čtvrtek 29. 9. 2016

ROKYCANY – Řidič osobního vozidla (82 let) z neznámého důvodu na křižovatce tvaru T neodbočil ani doleva ani doprava, ale jel přímo přes železniční trať a čelně narazil do betonové podezdívky. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Pátek 30. 9. 2016

CHODSKÝ ÚJEZD (ORP Tachov) – Při střetu s osobním vozem zemřel cyklista, který jel stejným směrem. Řidič auta z místa ujel.

WEISSENKIRCHEN IM ATTERGAU (okr. Vöcklabruck, Horní Rakousko) – Motocyklista z neznámého důvodu zezadu narazil do vlevo odbočující soupravy tahače a návěsu. Byl na místě mrtev.

PÖNDORF (okr. Vöcklabruck, Horní Rakousko) – Traktorista (84 let) nedal přednost osobnímu vozidlu při najíždění z polní cesty, při bočním nárazu byl smrtelně zraněn.

Sobota 1. 10. 2016

ŠILHEŘOVICE (ORP Hlučín) – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vyjel mimo silnici, kde čelně narazil do stromu. Nárazem bylo vozidlo odhozeno do pole, kde začalo hořet. Řidič nehodu nepřežil.

BRNO – V opravovaném úseku dálnice D1 se srazil motocyklista s bagrem vyjíždějícím ze staveniště. Zraněním na místě podlehl.

MSZCZONÓW (okr. Żyrardów, Mazovské voj.) – Při předjíždění kolony došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. V jednom z nich na místě zemřely tři děti, dalších sedm osob je zraněno.

TURSKO (ORP Černošice) – Řidič osobního vozu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Spolujezdkyně nehodu nepřežila.

Neděle 2. 10. 2016

ŘESTOKY (ORP Chrudim) – Řidič osobního vozidla vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Byl na místě mrtev, jeho spolujezdec je těžce zraněn.

ZBIZUBY (ORP Kutná Hora) – Opilý řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a narazil do stromu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

JARPICE (ORP Slaný) – Řidič osobního vozu zemřel po čelním nárazu do stromu.

WILHELMSHAVEN (Dolní Sasko) – Motocyklista zpomalil kvůli defektu na svém stroji, za ním jedoucí manželka na druhém motocyklu nestačila zareagovat, najela na něho, dostala se do smyku a spadla. Při pádu jí upadla helma, takže utrpěla vážné zranění hlavy a po převozu do nemocnice zemřela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 26. 9. 2016 – 2. 10. 2016 (39. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.