Vážné dopravní nehody 28. 1. 2019 – 3. 2. 2019

Pondělí 28. 1. 2019

LANGENLOIS (okr. Krems-venkov, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu při předjíždění přehlédl protijedoucí nákladní vozidlo a střetl se s ním. Byl na místě mrtev.

TELFS (okr. Innsbruck-venkov, Tyrolsko) – Řidič osobního vozu na dálnici A12 zezadu narazil do před ním jedoucího vozidla. Jeho řidička na místě zemřela.

BOCHOLT (okr. Borken, Severní Porýní-Vestfálsko) – Řidič nákladního vozidla převážejícího prasata z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozem. Všichni tři cestující v osobním voze na místě zemřeli.

WIESBADEN (Hesensko) – Řidič osobního vozu ztratil kontrolu nad vozidlem a vjel na chodník, kde srazil procházejícího chodce. Chodec utrpěl těžké zranění a po převozu do nemocnice zemřel.

Čtvrtek 31. 1. 2019

WIEN – Řidič nákladního vozidla při odbočování přehlédl a srazil chodce, přecházejícího silnici. Chodec byl těžce zraněn a po převozu do nemocnice zemřel.

HOLLERSBACH IM PINZGAU (okr. Zell am See, Salcbursko) – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem. Byla na místě mrtvá, stejně jako jeden ze spolucestujících.

VYŠEHOŘOVICE (ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) – Řidič kamionu srazil chodce, který se za tmy pohyboval ve vozovce. Chodec na místě zemřel.

Pátek 1. 2. 2019

KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY (ORP Říčany) – Řidička osobního vozu nezvládla zatáčku, vyjela ze silnice a narazila do stromu. Dva její spolucestující byli na místě mrtví.

Sobota 2. 2. 2019

BLUČINA (ORP Židlochovice) – Řidič osobního vozu na dálnici D2 zezadu narazil do před ním jedoucího kamionu. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

POLIČKA – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jeho spolujezdkyně byla na místě mrtvá.

Neděle 3. 2. 2019

KROMPACHY (okr. Spišská Nová Ves, Slovensko) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se pohyboval po krajnici. Chodec na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 28. 1. 2019 – 3. 2. 2019 (5. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.