Vážné dopravní nehody 28. 11. 2016 – 4. 12. 2016

Pondělí 28. 11. 2016

MNÍŠEK POD BRDY (ORP Černošice) – Muž, prchající před policií, se pokusil přeběhnout dálnici D4, ale byl sražen vozidlem a na místě zemřel.

ŽAROŠICE (ORP Kyjov) – Řidička osobního vozu přes zamrzlé čelní sklo přehlédla chodkyni, kterou srazila. Chodkyně po převozu do nemocnice zemřela.

OLOMOUC – Řidič osobního vozu (83 let) nedal přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela, viník nehody i řidička druhého vozidla byli těžce zraněni.

STEINBRUNN (okr. Eisenstadt-venkov, Burgenland) – Řidič osobního vozu přehlédl výstražné znamení na železničním přejezdu a střetl se s přijíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

Úterý 29. 11. 2016

SUCHDOL NAD LUŽNICÍ (ORP Třeboň) – Řidič osobního vozu nerespektoval signalizaci na železničním přejezdu a vjel přímo před jedoucí vlak. Zemřel na místě.

Středa 30. 11. 2016

LIEZEN (Štýrsko) – Řidič osobního vozu nevybral pravotočivou zatáčku a vyjel ze silnice, kde se v horském terénu skutálel ze stráně a skončil na střeše níže položeného domu. Řidič při nehodě přišel o život, jeho spolujezdec byl těžce zraněn.

Pátek 2. 12. 2016

RATÍŠKOVICE (ORP Hodonín) – Cyklista vjel do cesty osobnímu automobilu a došlo ke střetu, při kterém na místě zemřel.

CHOTĚŠOV (ORP Stod) – Chodec přecházel po přechodu před stojícím kamionem. V okamžiku, kdy se rozsvítilo zelené světlo, ho však řidič kamionu přehlédl a přejel. Chodec byl na místě mrtev.

BRNO – Řidič osobního vozu nedal přednost nákladnímu vozidlu a srazil se s ním. Při nehodě zemřel on i jeho spolujezdec, tři další cestující byli zraněni.

Sobota 3. 12. 2016

STAŇKOV (ORP Horšovský Týn) – Řidič taxíku z neznámého důvodu vjel do uzavřeného úseku, kde se frézovala vozovka. Po vjezdu na frézovaný úsek se vozidlu aktivovaly airbagy a řidič na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 28. 11. 2016 – 4. 12. 2016 (48. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.