Vážné dopravní nehody 28. 5. 2018 – 3. 6. 2018

Pondělí 28. 5. 2018

MĚLNÍK – Řidič osobního vozu nezvládl řízení a narazil do svodidel, od kterých se odrazil mimo komunikaci a zřítil ze srázu. Byl na místě mrtev, jeho spolujezdec těžce zraněn.

ZDECHOVICE (ORP Přelouč) – Řidič kamionu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a převrátil se na bok. Zemřel na místě.

KRALOVICE – Řidič sanitky pod vlivem alkoholu se snažil odvrátit střet se zvěří a začal prudce brzdit. Následkem brzdění se nepřipoutaná pacientka v zadní části vozidla udeřila do hlavy a na místě zemřela.

KÖLN (Severní Porýní-Vestfálsko) – Řidič popelářského vozu přehlédl cyklistu, srazil ho pod vozidlo a přejel. Cyklista na místě zemřel.

Úterý 29. 5. 2018

MIROTICE (ORP Písek) – Při čelním střetu dvou osobních vozidel zemřela řidička jednoho z nich, dva cestující z druhého vozidla byli těžce zraněni.

TRHOVÉ SVINY – Řidič osobního vozu nedal přednost jinému osobnímu vozidlu a narazil do něho. Spolujezdkyně z druhého vozidla na místě zemřela.

TŘEBOŇ – Řidička osobního vozu při předjíždění vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím kamionem. Byla na místě mrtvá, při nehodě byla poškozena i další dvě osobní vozidla.

Středa 30. 5. 2018

KOLEŠOV (ORP Rakovník) – Řidič osobního vozu nedal přednost kamionu na hlavní silnici a došlo ke střetu, při kterém zemřeli oba cestující v osobním voze.

DRNHOLEC (ORP Mikulov) – Řidič motocyklu při předjíždění na nerovné vozovce dostal smyk a vyjel ze silnice, kde narazil do sloupu elektrického vedení. Byl na místě mrtev.

Pátek 1. 6. 2018

OLOMOUC – Řidič motocyklu nezvládl řízení a vyjel mimo silnici, kde havaroval do terénu. Zemřel na místě.

Sobota 2. 6. 2018

LIPINA (ORP Šternberk) – Řidič sportovního vozidla v běžném provozu nezvládl zatáčku a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Byl na místě mrtev.

GDYNIA (Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu nedal přednost jinému osobnímu vozidlu, které se s ním střetlo a odrazilo se pod stojící autobus, do kterého ve velké rychlosti narazilo. Jeho řidič na místě zemřel.

Neděle 3. 6. 2018

VEĽKÝ KAMENEC (okr. Trebišov, Slovensko) – Řidič motocyklu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Byl na místě mrtev.

Související článek: Statistika dopravních nehod 28. 5. 2018 – 3. 6. 2018 (22. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.