Vážné dopravní nehody 29. 4. 2019 – 5. 5. 2019

Pondělí 29. 4. 2019

MARTIN (Slovensko) – Chodec z nezjištěného důvodu náhle vstoupil do vozovky v okamžiku, kdy po ní projíždělo nákladní vozidlo. Jeho řidič nestačil zareagovat a srazil ho. Chodec byl na místě mrtev.

Čtvrtek 2. 5. 2019

PRAHA – Při střetu vězeňského autobusu s tahačem vezoucím historické tanky na dálnici D0 došlo k požáru autobusu, při kterém zemřel jeden z příslušníků Vězeňské stráže.

Pátek 3. 5. 2019

KŁOCZEW (okr. Ryki, Lublinské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice do pole, kde se převrátil na střechu. Jeden z cestujících na místě zemřel.

KUBOVA HUŤ (ORP Vimperk) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

SKOCZÓW (okr. Cieszyn, Slezské voj.) – Řidička osobního vozu ztratila kontrolu nad vozidlem, vjela na střední dělící pás a narazila do pilíře dopravní brány. Vozidlo bylo nárazem rozděleno na dvě části a řidička na místě zemřela.

Sobota 4. 5. 2019

LESKOVICE (ORP Pelhřimov) – Řidič kamionu z nezjištěného důvodu vyjel mimo vozovku, narazil do stromu a převrátil se na bok. Byl na místě mrtev.

LUBOŃ (okr. Poznań-venkov, Velkopolské voj.) – Při střetu osobního vozu s kamionem na dálnici A2 zemřeli oba cestující v osobním vozidle.

VOZNICA (okr. Žarnovica, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. On i jeho spolujezdkyně na místě zemřeli.

Neděle 5. 5. 2019

ORZESZE (okr. Mikołów, Slezské voj.) – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjela ze silnice a narazila do stromu. Vozidlo po nárazu začalo hořet a řidička v něm uhořela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 29. 4. 2019 – 5. 5. 2019 (18. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.