Vážné dopravní nehody 29. 5. 2023 – 4. 6. 2023

Pondělí 29. 5. 2023

BOCHUM (Severní Porýní-Vestfálsko) – Řidič osobního vozu na dálnici A43 nezvládl řízení, vyjel z komunikace a narazil do svodidel, od kterých se odrazil zpět do vozovky. Následně do něho narazila další čtyři vozidla. Zemřel na místě.

Úterý 30. 5. 2023

SŁUPSK (Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu na rychlostní silnici z nezjištěného důvodu přejel středový pás a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Všichni tři cestující v osobním voze na místě zemřeli.

Čtvrtek 1. 6. 2023

JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ (ORP Liberec) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl se speciálním vozidlem, kosícím příkopu. Byl na místě mrtev.

Pátek 2. 6. 2023

STRÁŽ NAD NISOU (ORP Liberec) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do svahu. Vozidlo se převrátilo na střechu a řidič na místě zemřel.

PODOLÍ I (ORP Písek) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. On i jeho spolujezdec na místě zemřeli.

KALLHAM (okr. Grieskirchen, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu při předjíždění vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Zemřel na místě.

ĎURČINÁ (okr. Žilina, Slovensko) – Řidič skútru bez ochranné přilby nezvládl řízení, najel na obrubník a upadl na silnici. Po převozu do nemocnice zemřel.

Sobota 3. 6. 2023

OLBRAMOVICE (ORP Votice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

KONECCHLUMÍ (ORP Jičín) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

BISCHOFSHOFEN (okr. Sankt Johann im Pongau, Salcbursko) – Řidič osobního vozu při odbočování nedal přednost nákladnímu vozidlu na hlavní silnic a střetl se s ním. On i jeho spolujezdkyně na místě zemřeli.

Neděle 4. 6. 2023

BŘEHOV (ORP České Budějovice) – Řidička osobního vozu nezvládla řízení, vyjela ze silnice a narazila do stromu. Byla na místě mrtvá.

STŘÍLKY (ORP Kroměříž) – Při střetu dvou motocyklů na místě zemřeli oba řidiči.

Dopravní nehody 29. 5. 2023 – 4. 6. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 29. 5. 2023 – 4. 6. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.