Vážné dopravní nehody 3. 7. 2017 – 9. 7. 2017

Pondělí 3. 7. 2017

MÜNCHBERG (okr. Hof, Bavorsko) – Řidič autobusu na dálnici A9 nedobrzdil za stojící kolonou a narazil do návěsu kamionu. Po nehodě začal autobus hořet a uhořelo v něm 18 cestujících, zbývajících 30 bylo zraněno.

RÜSSELSHEIM (okr. Gross-Gerau, Hesensko) – Řidič dodávky na křižovatce dálnic A60 a A67 zezadu narazil do posledního vozidla stojící kolony, které odhodil na před ním stojící vozidlo. Řidič naraženého vozidla při nehodě zemřel, viník a jeho tři spolujezdci byli těžce zraněni.

GEORGEN BEI GRIESKIRCHEN (okr. Grieskirchen, Horní Rakousko) – Dva cyklisté na elektrokolech vyjížděli z vedlejší ulice a z důvodu výhledu zakrytého budovou přehlédli autobus na hlavní, který již nestačil zabrzdit a došlo ke střetu. Oba byli na místě mrtví.

Čtvrtek 6. 7. 2017

OSTERMIETHING (okr. Braunau am Inn, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu a bez řidičského průkazu z neznámého důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím motocyklem, jehož řidič na místě zemřel.

OBRNICE (ORP Most) – Řidička osobního vozu se nevěnovala řízení vozidla, vyjela ze silnice a narazila do protihlukové bariéry. Po převozu do nemocnice zemřela.

Pátek 7. 7. 2017

JABŁONKA (okr. Nowy Targ, Malopolské voj.) – Řidič motocyklu se střetl s osobním vozidlem, které náhle vjelo do protisměru. Po nárazu začal motocykl hořet, motocyklista i jeho spolujezdkyně byli na místě mrtví.

Sobota 8. 7. 2017

KOSTELEC (ORP Jihlava) – Řidič kamionu nezvládl řízení při jízdě z kopce, kdy se mu při brzdění dostal návěs do smyku a vychýlil se do protisměru. Došlo ke střetu s protijedoucím osobním vozidlem, jehož řidič na místě zemřel.

CEBIV (ORP Stříbro) – Řidič osobního vozu dostal smyk, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

DOLNÍ BEČVA (ORP Rožnov pod Radhoštěm) – Řidič osobního vozu za tmy přehlédl chodce na okraji silnice a srazil ho. Chodec na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 3. 7. 2017 – 9. 7. 2017 (27. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.