Vážné dopravní nehody 6. 11. 2023 – 12. 11. 2023

Pondělí 6. 11. 2023

WEIKERSDORF AM STEINFELDE (okr. Wiener Neustadt-venkov, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu zezadu narazil do před ním jedoucího vozidla, které se na silnici otáčelo. Jeho řidič po převozu do nemocnice zemřel.

DVORY NAD ŽITAVOU (okr. Nové Zámky, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

ZÁPY (ORP Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) – Řidič osobního vozu vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Jeho spolujezdkyně při převozu do nemocnice zemřela.

Úterý 7. 11. 2023

ROKYCANY – Řidič osobního vozu na dálnici D5 zezadu narazil do vozidla, které z nezjištěného důvodu zastavilo v jízdním pruhu. Jeho řidička na místě zemřela.

NEULENGBACH (okr. Sankt Pölten-venkov, Dolní Rakousko) – Při čelním střetu dvou osobních vozidel na místě zemřela jedna z řidiček.

Středa 8. 11. 2023

TRAISKIRCHEN (okr. Baden, Dolní Rakousko) – Řidič dodávky na dálnici A2 ztratil kontrolu nad vozidlem a narazil do svodidel na obou stranách vozovky. Při nárazu vypadl z vozidla a zůstal ležet na silnici, kde ho následně přejelo další vozidlo. Byl na místě mrtev.

PŘEROV –  Řidička osobního vozu s přívěsem srazila chodkyni, která přecházela silnici. Chodkyně na místě zemřela.

HAAG (okr. Amstetten, Dolní Rakousko) – Řidič dodávky na dálnici A1 vjel do uzavřeného úseku, kde vozidlo spadlo do stavební jámy. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Čtvrtek 9. 11. 2023

WIENER NEUDORF (okr. Mödling, Dolní Rakousko) – Řidička osobního vozu v zúženém úseku dálnice A2 zezadu narazila do před ním jedoucího kamionu. Zemřela na místě.

Pátek 10. 11. 2023

RYŽOVIŠTĚ (ORP Rýmařov) – Řidič osobního vozu srazil chodkyni, která přecházela silnici. Chodkyně na místě zemřela.

WEIßKIRCHEN IN STEIERMARK (okr. Murtal, Štýrsko) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu přejel jezdce na koloběžce, který po předchozí nehodě ležel na vozovce. Přejetý na místě zemřel.

Sobota 11. 11. 2023

MSZCZONÓW (okr. Żyrardów, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu na rychlostní silnici nezvládl řízení, prorazil svodidla a vjel do protisměru, kde se střetl se třemi protijedoucími vozidly. Jedna z cestujících na místě zemřela.

Dopravní nehody 6. 11. 2023 – 12. 11. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 6. 11. 2023 – 12. 11. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.