Vážné dopravní nehody 7. 5. 2018 – 13. 5. 2018

Pondělí 7. 5. 2018

MALACKY (Slovensko) – Řidič dodávky na dálnici D2 z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do mostního pilíře. Byl na místě mrtev.

BRATISLAVA (Slovensko) – Řidič motocyklu z neznámého důvodu narazil zezadu do před ním jedoucího vozidla a odrazil se do protisměru, kde se střetl s dalším protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

Úterý 8. 5. 2018

DIVIŠOV (ORP Benešov) – Řidič osobního vozu na dálnici D1 z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice, sjel z náspu a narazil do svahu. Byl na místě mrtev.

Středa 9. 5. 2018

ÚHERCE (ORP Nýřany) – Řidič dodávky na dálnici D5 přehlédl stojící kolonu a zezadu narazil do návěsu kamionu. Zemřel na místě.

PORTA WESTFALICA (okr. Minden-Lübbecke, Severní Porýní-Vestfálsko) – Řidič osobního vozu zastavil v odstavném pruhu dálnice A2 a jeho spolujezdkyně vystoupila z vozidla. Při přebíhání dálnice byla sražena projíždějícím kamionem pod další vozidlo, které ji rovněž přejelo. Byla na místě mrtvá.

Pátek 11. 5. 2018

HRUSICE (ORP Říčany) – Řidič kamionu na dálnici D1 z nezjištěného důvodu prorazil středová svodidla a vjel do protisměru, kde bočně narazil do protijedoucího kamionu a následně se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Řidič osobního vozu byl na místě mrtev, jeho spolujezdec těžce zraněn.

PURDA (okr. Olsztyn-venkov, Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu. Zemřel na místě, jeho dvě spolujezdkyně byly těžce zraněny.

Neděle 13. 5. 2018

DOLNÍ LUKAVICE (ORP Přeštice) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. Byl na místě mrtev, stejně jako jeho spolujezdec.

MACHOV (ORP Náchod) – Řidič osobního vozu srazil cyklistu a následně narazil do budovy. Cyklista a spolujezdkyně z vozidla na místě zemřeli.

GROSS-KÖRIS (okr. Dahme-Spreewald, Braniborsko) – Řidič osobního vozu vjel do skupiny čtyř cyklistů, kteří se pohybovali po pravé straně vozovky. Všichni utrpěli těžká zranění, jedna z cyklistek druhého dne v nemocnici zemřela.

Související článek: Statistika dopravních nehod 7. 5. 2018 – 13. 5. 2018 (19. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.