Vážné dopravní nehody 7. 8. 2017 – 13. 8. 2017

Pondělí 7. 8. 2017

CHROPYNĚ (ORP Kroměříž) – Řidič zemědělského nakladače nedal přednost protijedoucímu motocyklistovi a srazil ho. Motocyklista byl na místě mrtev.

KOČOV (ORP Tachov) – Řidič motocyklu z neznámého důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Zemřel na místě.

ESCHENAU IM HAUSRUCKKREIS (okr. Grieskirchen, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu vjel do protisměru, kde srazil protijedoucího cyklistu. Cyklista přeletěl přes vozidlo a skončil mimo vozovku, kde podlehl svým zraněním.

COBURG (Bavorsko) – Řidič hasičského vozu z neznámého důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Při nehodě zemřel jeho spolujezdec.

Úterý 8. 8. 2017

ŘÍČKY (ORP Rosice) – Řidič kamionu na dálnici D1 zezadu narazil do osobního vozidla, které bylo odstaveno na krajnici kvůli poruše. Jeho řidič, který vozidlo opravoval, byl na místě mrtev, dalších šest lidí bylo zraněno.

TYCHY (Slezské voj.) – Řidič nákladního vozu se v zatáčce převrátil na osobní vozidlo, které zasypal uhlím a zcela zničil. Jedna osoba zemřela na místě, dvě další byly těžce zraněny.

JABLONEC NAD JIZEROU (ORP Jilemnice) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku, vyjel ze silnice a narazil do dvou stromů. Byl na místě mrtev.

ZIRL (okr. Innsbruck-venkov, Tyrolsko) – Řidič osobního vozu dostal smyk na mokré vozovce a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Při nehodě bylo zraněno celkem šest lidí, jedna ze spolujezdkyň viníka nehody po převozu do nemocnice zemřela.

Středa 9. 8. 2017

ČEJKOVICE (ORP Hodonín) – Dva motocyklisté se při projíždění zatáčky dostali do protisměru. První se ještě stačil vyhnout, ale druhý čelně narazil do protijedoucího osobního vozidla a na místě zemřel.

Pátek 11. 8. 2017

HORNÍ SUCHÁ (ORP Havířov) – Řidič osobního vozu z neznámého důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho řidička na místě zemřela. Následně narazil do dalšího vozidla.

ČÁSLAV – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Při nehodě zemřely spolujezdkyně z obou vozidel, viník nehody a další tři cestující z vozidla poškozeného byli těžce zraněni.

NAGOLD (okr. Calw, Bádensko-Württembersko) – Řidič popelářského vozidla, které bylo neovladatelné z důvodu defektu brzd, nezvládl vozidlo v prudké zatáčce a převrátil se na projíždějící osobní vozidlo. Všech pět cestujících v osobním voze zemřelo na místě.

BRNO – Řidič osobního vozu se čelně střetl s dodávkou. Byl na místě mrtev, řidič dodávky těžce zraněn.

Sobota 12. 8. 2017

KOCLÍŘOV (ORP Svitavy) – Řidič dodávky z nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s autobusem. Zemřel na místě.

KUCHL (okr. Hallein, Salcbursko) – Řidič osobního vozu dostal smyk, vyjel ze silnice a narazil do stánku s občerstvením. Jeho spolujezdec vypadl z vozidla a na místě zemřel, řidič a další spolujezdec byli těžce zraněni.

Neděle 13. 8. 2017

ČERČANY (ORP Benešov) – Řidička osobního vozu se odrazila od svodidel, vyjela ze silnice a narazila do stromu. Její spolujezdec byl na místě mrtev, řidička a dítě v sedačce těžce zraněni.

Související článek: Statistika dopravních nehod 7. 8. 2017 – 13. 8. 2017 (32. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.