Vážné dopravní nehody 8. 1. 2018 – 14. 1. 2018

Pondělí 8. 1. 2018

GRIESKIRCHEN (Horní Rakousko) – Řidič nákladního vozidla se vyhýbal zajíci, který přebíhal silnici, a při tomto manévru se dostal do protisměru, kde se střetl se dvěma protijedoucími osobními vozidly. Obě vozidla byla nárazem odhozena na pole. Jeden z řidičů zemřel na místě, druhý byl těžce zraněn.

ŚWIECIE (Kujavsko-pomořské voj.) – Žák autoškoly při výcviku z neznámého důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem. On i jeho spolužák byli na místě mrtví, instruktor byl těžce zraněn.

Úterý 9. 1. 2018

KOŠICE (ORP Tábor) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. Byl na místě mrtev.

Středa 10. 1. 2018

PŘEŠTICE – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Následně do něho zezadu narazilo další osobní vozidlo. Zemřel při převozu do nemocnice.

Čtvrtek 11. 1. 2018

KAPLICE – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se postupně střetl se čtyřmi osobními vozidly. Zemřel na místě, dalších šest lidí bylo zraněno.

KIRCHARDT (okr. Heilbronn, Bádensko-Württembersko) – Řidič osobního vozu na dálnici A6 zezadu narazil do doprovodného vozidla nadměrného nákladu, který zajížděl na parkoviště, a narazil ho na něj. Jeho vozidlo začalo hořet a řidič v něm uhořel, na místě zemřela i jedna osoba v doprovodném vozidle a druhá byla těžce zraněna.

ROSBACH VOR DER HÖHE (okr. Wetteraukreis, Hesensko) – Řidička osobního vozu na nájezdu na dálnici A5 vjela z nezjištěného důvodu do protisměru, kde se střetla s protijedoucím osobním vozidlem. Byla na místě mrtvá, čtyřčlenná rodina ve druhém vozidle těžce zraněna.

Pátek 12. 1. 2018

HOROMĚŘICE (ORP Černošice) – Při střetu osobního vozidla s autobusem zemřeli řidiči obou vozidel a jeden další cestující v autobuse, 45 osob bylo zraněno.

RYCHVALD (ORP Bohumín) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vyjel mimo silnici, kde narazil do betonového mostku. Po převozu do nemocnice zemřel.

Sobota 13. 1. 2018

JANÓW (okr. Sokółka, Podleské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu, od kterého se vozidlo odrazilo a spadlo do řeky. Jeden ze čtyř cestujících na místě zemřel.

Neděle 14. 1 .2018

ŠAKVICE (ORP Hustopeče) – Řidička osobního vozu vjela na železniční přejezd, kde se střetla s projíždějícím vlakem. Byla na místě mrtvá.

KRAHULČÍ (ORP Telč) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a vjel do rybníka. Zemřel na místě.

Související článek: Statistika dopravních nehod 8. 1. 2018 – 14. 1. 2018 (2. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.