Vážné dopravní nehody 8. 4. 2019 – 14. 4. 2019

Středa 10. 4. 2019

BŁONIE (okr. Warszawa-západ, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu dostal smyk a vjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím kamionem. Dvě osoby z posádky osobního vozu na místě zemřely.

VLASTIBOŘ (ORP Soběslav) – Řidič osobního vozu dostal při předjíždění smyk a bočně se střetl s protijedoucím kamionem. Byl na místě mrtev.

RYPIN (Kujavsko-pomořské voj.) – Řidič osobního vozu při předjíždění ztratil kontrolu nad vozidlem a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Vozidlo se při střetu rozpadlo na tři části, řidič na místě zemřel.

Čtvrtek 11. 4. 2019

NEDVĚDICE (ORP Tišnov) – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjela ze silnice, odrazila se od pařezu a vjela do řeky, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Byla na místě mrtvá, stejně jako její spolujezdec.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidič osobního vozu nezvládl řízení a narazil do svodidel, od kterých se odrazil na dopravní značku, projel středem kruhový objezd a následně se odrazil od návěstidla, přeletěl komunikaci, narazil do sloupu veřejného osvětlení a zastavil se o betonovou skruž. Vozidlo začalo po nárazu hořet a řidič v něm uhořel.

Sobota 13. 4. 2019

ROUDNÁ (ORP Soběslav) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

DOLNÍ MĚSTO (ORP Světlá nad Sázavou) – Řidič osobního vozu dostal v zatáčce smyk, vyjel ze silnice a bočně narazil do stromu. Dva cestující na místě zemřeli.

Neděle 14. 4. 2019

KLATOVY – Řidič osobního vozu nerespektoval zabezpečovací zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

HÖRSCHING (okr. Linz-venkov, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu dostal na kluzké vozovce smyk a dostal se do polohy napříč, kde do něho narazilo druhé vozidlo. Řidič i jeho spolujezdkyně zemřeli na místě, stejně jako jeden z cestujících ve druhém vozidle.

Související článek: Statistika dopravních nehod 8. 4. 2019 – 14. 4. 2019 (15. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.