Vážné dopravní nehody 9. 10. 2017 – 15. 10. 2017

Středa 11. 10. 2017

PLASY (ORP Kralovice) – Řidič nákladního vozidla pod vlivem alkoholu přejel do protisměru, kde se střetl s osobním vozem, jehož řidič byl na místě mrtev. Viník nehody byl těžce zraněn.

Čtvrtek 12. 10. 2017

DUNAJOVICE (ORP Třeboň) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím cyklistou. Cyklista na místě zemřel.

ORLOVÁ – Řidič skútru narazil do osobního vozidla, které bylo odstavené a řádně označené u krajnice. Byl na místě mrtev.

Pátek 13. 10. 2017

BAD FISCHAU-BRUNN (okr. Wiener Neustadt-venkov, Dolní Rakousko) – Řidič osobního vozu na dálnici A2 nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde se několikrát převrátil a zůstal ležet ve třetím pruhu. Tam do něho narazilo další vozidlo, jehož řidič utrpěl těžké zranění, řidič prvního vozidla byla na místě mrtev.

Sobota 14. 10. 2017

NITRICA (okr. Prievidza, Slovensko) – Při střetu kamionu s minibusem zemřelo sedm lidí, zbývající dva cestující byli těžce zraněni. Osmá cestující zemřela druhého dne v nemocnici.

SEDLEC (ORP Mikulov) – Řidič osobního vozu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Vozidlo se nárazem rozpadlo na několik částí, řidič byl na místě mrtev.

VEIT AN DER GLAN (Korutany) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku a vyjel ze silnice, kde se vozidlo několikrát převrátilo a narazilo do náspu železniční trati. Řidič a spolujezdec na zadním sedadle na místě zemřeli, druhý spolujezdec byl těžce zraněn.

Neděle 15. 10. 2017

KULESZE KOŚCIELNE (okr. Wysokie Mazowieckie, Podleské voj.) – Řidič osobního vozu na útěku před policií nezvládl řízení a vjel do rybníka. Ze čtyř cestujících se pouze jednomu podařilo dostat ven z vozidla, ostatní tři včetně řidiče utonuli.

HULÍN (ORP Kroměříž) – Řidič osobního vozu srazil chodce, který se v mlze bez reflexních prvků pohyboval po krajnici. Chodec na místě zemřel.

Související článek: Statistika dopravních nehod 9. 10. 2017 – 15. 10. 2017 (41. týden)

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.