Zajímavosti z provozu 12. 9. 2016

Stereotypy o Nizozemcích potvrdil o víkendu 50letý řidič, který u mýtné brány před Gleinalmským tunelem na dálnici A9 v Rakousku odmítl zaplatit mýtné ve výši 8,50 € s poukazem na to, že před ním nebyl předem varován dopravní značkou. Na zdvořilou žádost od obsluhy odpověděl ranou pěstí, takže bylo nutno přivolat policii. Policie útočníka zpacifikovala a po uklidnění nechala pokračovat v jízdě, samozřejmě až po zaplacení mýtného.

Řidiče segwayů v Praze nelze zatím pokutovat za vjezd do zakázané zóny. V ulicích totiž chybí dopravní značky se zákazem vjezdu pro tato vozidla. Strážníci městské policie tedy musí hledat jiné důvody, např. překročení povolené rychlosti, nedodržování jízdy za sebou nebo ohrožování chodců.

V sobotu se děly zvláštní věci i na dálnici D1. Řidič porouchaného auta zastavil na 105. kilometru a zavolal si na pomoc svého kamaráda, který ho však již o 9 kilometrů předjel. Kamarád neváhal, otočil vozidlo do protisměru a v levém pruhu (určeném pro předjíždění) se za ním vydal zpět. “Pro zvýšení bezpečnosti” zapnul výstražná světla, čímž ovšem nezabránil tomu, aby na něj zděšení řidiči protijedoucích vozidel nezavolali policii. Nyní ho čeká správní řízení.