Vážné dopravní nehody 10. 7. 2023 – 16. 7. 2023

Pondělí 10. 7. 2023

MÝTO (ORP Rokycany) – Řidič nákladního vozidla z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Byl na místě mrtev.

Úterý 11. 7. 2023

ŠTOKY (ORP Havlíčkův Brod) – Řidič dodávky narazil do kamionu, který se otáčel na silnici. Zemřel na místě.

Čtvrtek 13. 7. 2023

TŘEBOŇ – Při střetu s kamionem na místě zemřeli dva cestující v osobním voze.

Pátek 14. 7. 2023

KÖNIGSWIESEN (okr. Freistadt, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu při předjíždění vyjel ze silnice, narazil do zábradlí a několikrát vozidlo převrátil. Zemřel na místě.

Sobota 15. 7. 2023

KRAKÓW (Malopolské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice, narazil do semaforu a sloupu veřejného osvětlení, převrátil vozidlo ze schodů a zastavil se o betonovou zeď. Všichni čtyři cestující na místě zemřeli.

SZTUM (Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě, stejně jako jeho dva spolujezdci.

STEINBACH AM ATTERSEE (okr. Vöcklabrück, Horní Rakousko) – Řidič motocyklu při předjíždění bočně narazil do před ním jedoucího osobního vozu, odbočujícího vlevo. Byl na místě mrtev.

DZIERZGOŃ (okr. Sztum, Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI (okr. Ropczyce-Sędziszów Małopolski, Podkarpatské voj.) – Řidič osobního vozu pod vlivem alkoholu vyjel ze silnice a srazil dva chodce. Jeden z nich na místě zemřel.

Neděle 16. 7. 2023

KARTUZY (Pomořské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a převrátil vozidlo ze srázu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

NEUHOFEN IM INNKREIS (okr. Ried im Innkreis, Horní Rakousko) – Řidič motocyklu při předjíždění ztratil kontrolu nad vozidlem, vyjel ze silnice a narazil do plotu. Byl na místě mrtev.

Dopravní nehody 3. 7. 2023 – 9. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 10. 7. 2023 – 16. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.