Vážné dopravní nehody 3. 7. 2023 – 9. 7. 2023

Pondělí 3. 7. 2023

KRAKÓW (Malopolské voj.) – Řidič kamionu při předjíždění přejel muže na invalidním vozíku, který na místě zemřel.

LIKAVKA (okr. Ružomberok, Slovensko) – Řidič motocyklu při odbočování nedal přednost vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním. Byl na místě mrtev.

PRAHA – Při střetu s osobním vozem na místě zemřel řidič motocyklu.

STARÉ HAMRY (ORP Frýdlant nad Ostravicí) – Řidič motocyklu zezadu narazil do před ním jedoucího traktoru. Byl na místě mrtev.

Úterý 4. 7. 2023

VRANČICE (ORP Příbram) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Zemřel na místě.

TŘEMOŠNÁ (ORP Nýřany) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a převrátil vozidlo na střechu. Byl na místě mrtev, jeho spolujezdkyně zemřela po převozu do nemocnice.

Středa 5. 7. 2023

WIEN – Řidič osobního vozu bez řidičského oprávnění na útěku před policií nezvládl řízení a narazil do stojícího vozidla. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

BRODSKÉ (okr. Skalica, Slovensko) – Řidič dodávky na dálnici D2 zezadu narazil do před ním jedoucího kamionu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

CHÝNOV (ORP Tábor) – Řidička osobního vozu při odbočování nedala přednost vozidlu na hlavní silnici a střetla se s ním. Jedná její spolujezdkyně zemřela na místě, druhá po převozu do nemocnice.

BĘDZINO (okr. Koszalin-venkov, Západopomořanské voj.) – Řidič osobního vozu vjel na nechráněný železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

Čtvrtek 6. 7. 2023

GRÓJEC (Mazovské voj.) – Při střetu s kamionem na místě zemřel řidič dodávky.

VOLENICE (ORP Strakonice) – Řidič motocyklu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do zábradlí mostku. Byl na místě mrtev.

MORAWICA (okr. Kielce-venkov, Svatokřížské voj.) – Řidič osobního vozu se zákazem řízení před železničním přejezdem se spuštěnými závorami z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, prorazil závory a čelně narazil do vozidla, čekajícího před přejezdem. Jeho řidič na místě zemřel.

RAKOVÁ (okr. Čadca, Slovensko) – Řidička motocyklu vjela na nechráněný železniční přejezd, kde se střetla s projíždějícím vlakem. Zemřela na místě.

Pátek 7. 7. 2023

GRAFENBACH-SANKT VALENTIN (okr. Neunkirchen, Dolní Rakousko) – Řidička osobního vozu při odbočování vlevo nedala přednost protijedoucímu motocyklu a střetla se s ním. Řidič motocyklu na místě zemřel.

WŁODAWA (Lublinské voj.) – Při střetu dvou osobních vozidel na místě zemřeli oba cestující v jednom z nich.

Sobota 8. 7. 2023

BOŽEJOV (ORP Pelhřimov) – Řidič motocyklu nezvládl řízení a narazil do svodidel. Byl na místě mrtev.

Neděle 9. 7. 2023

DOLICE (okr. Stargard, Západopomořanské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do budovy. Zemřel na místě.

CHEŁM (Lublinské voj.) – Řidič minibusu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do odstaveného kamionu. Jedna z cestujících na místě zemřela.

PODKRIVÁŇ (okr. Detva, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jedna z cestujících zemřela na místě, druhá po převozu do nemocnice.

Dopravní nehody 3. 7. 2023 – 9. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 3. 7. 2023 – 9. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.