Vážné dopravní nehody 26. 6. 2023 – 2. 7. 2023

Pondělí 26. 6. 2023

CHÝNOV (ORP Tábor) – Řidič osobního vozu při odbočování nedal přednost motocyklu na hlavní silnici a střetl se s ním. Řidič motocyklu na místě zemřel.

Úterý 27. 6. 2023

NUČICE (ORP Černošice) – Řidič motocyklu nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Středa 28. 6. 2023

TUMELTSHAM (okr. Ried im Innkreis, Horní Rakousko) – Řidička osobního vozu z nezjištěného důvodu vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím kamionem. Zemřela na místě.

Čtvrtek 29. 6. 2023

BÄRNKOPF (okr. Zwettl, Dolní Rakousko) – Řidič motocyklu dostal v zatáčce smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem. Byl na místě mrtev.

Pátek 30. 6. 2023

KLADNO – Řidič autobusu za tmy srazil jezdce na elektrické koloběžce, který na místě zemřel.

STAATZ (okr. Mistelbach, Dolní Rakousko) – Řidička osobního vozu při vyhýbání se srně vjela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím motocyklem. Jeho řidič na místě zemřel.

Sobota 1. 7. 2023

SANKT MARTIN IM MÜHLKREIS (okr. Rohrbach, Horní Rakousko) – Řidič osobního vozu při předjíždění vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdec.

RIMAVSKÁ SOBOTA (Slovensko) – Řidič autobusu srazil za tmy chodce, který na místě zemřel.

Neděle 2. 7. 2023

PREITENEGG (okr. Wolfsberg, Korutany) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a převrátil vozidlo na střechu. Byl na místě mrtev.

GIŻYCKO (Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s policejním vozidlem. Zemřel na místě.

MSZANA DOLNA (okr. Limanowa, Malopolské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl se dvěma protijedoucími motocykly. Řidička jednoho z nich na místě zemřela.

JUR NAD HRONOM (okr. Levice, Slovensko) – Řidička skútru z nezjištěného důvodu vyjela ze silnice a havarovala do terénu. Byla na místě mrtvá.

KOLÁROVO (okr. Komárno, Slovensko) – Řidič motocyklu při průjezdu zatáčkou vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

Dopravní nehody 26. 6. 2023 – 2. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 26. 6. 2023 – 2. 7. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.