Vážné dopravní nehody 19. 8. 2019 – 25. 8. 2019

Pondělí 19. 8. 2019

PLAVECKÝ ŠTVRTOK (okr. Malacky, Slovensko) – Řidič osobního vozu srazil cyklistu, jedoucího ve stejném směru. Cyklista na místě zemřel.

STARÝ JIČÍN (ORP Nový Jičín) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Na místě zemřeli řidiči obou vozidel a další dva cestující v jednom z nich.

TUPADLY (ORP Mělník) – Řidič těžkého tahače s návěsem nezvládl zatáčku a vyjel ze silnice do příkopy, kde se souprava převrátila na střechu. Byl na místě mrtev.

Úterý 20. 8. 2019

PETŘVALD (ORP Orlová) – Řidič mopedu z nezjištěného důvodu náhle vjel do levého pruhu, kde se střetl s za ním jedoucím nákladním vozidlem. Byl těžce zraněn a po převozu do nemocnice zemřel.

WELS (Horní Rakousko) – Řidič nákladního vozidla při odbočování vpravo přehlédl cyklistku, která přejížděla silnici na cyklistickém přejezdu, a srazil ji. Cyklistka na místě zemřela.

Pátek 23. 8. 2019

BODZECHÓW (okr. Ostrowiec Świętorzyski, Svatokřížské voj.) – Řidič osobního vozu vyjel ze silnice do příkopy a narazil do betonového přepustku. Tři cestující zemřeli na místě, čtvrtý po převozu do nemocnice.

Sobota 24. 8. 2019

KRAVAŘE (ORP Česká Lípa) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím motocyklem. Jeho řidička na místě zemřela.

ŠVIHOV (ORP Klatovy) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a bočně narazil do skály, od které se odrazil a převrátil vozidlo na střechu. Jeho spolujezdec na místě zemřel.

Neděle 25. 8. 2019

SALZBURG (Salcbursko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do skupiny chodců a srazil dvě chodkyně. Jedna z nich po převozu do nemocnice zemřela.

ZÁBIEDOVO (okr. Tvrdošín, Slovensko) – Při bočním střetu dvou osobních vozidel na místě zemřeli všichni čtyři cestující v jednom z nich.

Dopravní nehody 19. 8. 2019 – 25. 8. 2019. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 19. 8. 2019 – 25. 8. 2019. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.