Vážné dopravní nehody 28. 8. 2023 – 3. 9. 2023

Pondělí 28. 8. 2023

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU (ORP České Budějovice) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

HUSTOPEČE – Řidič osobního vozu na dálnici D2 srazil dva pracovníky údržby. Oba na místě zemřeli.

Úterý 29. 8. 2023

DRASSBURG (okr. Mattersburg, Burgenland) – Řidič osobního vozu nerespektoval zabezpečovací zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Byl na místě mrtev.

MÖCKERN (okr. Jerichower Land, Sasko-Anhaltsko) – Při hromadné nehodě pěti kamionů na dálnici A2 na místě zemřeli dva řidiči.

Středa 30. 8. 2023

PROVODOV-ŠONOV (ORP Nové Město nad Metují) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

SZCZANIEC (okr. Świebodzin, Lubušské voj.) – Řidič osobního vozu při předjíždění ztratil kontrolu nad vozidlem, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě.

Pátek 1. 9. 2023

MIKULOV – Řidič osobního vozu při odbočování nedal přednost kamionu na hlavní silnici a střetl se s ním. Byl na místě mrtev.

Sobota 2. 9. 2023

GROSS-ENZERSDORF (okr. Gänserndorf, Dolní Rakousko – Řidička osobního vozu se při couvání z parkoviště střetla s projíždějícím motocyklem. Jeho řidič po převozu do nemocnice zemřel.

STARY SĄCZ (okr. Nowy Sącz-venkov, Malopolské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a převrátil vozidlo na střechu na železniční trať, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Jeden z cestujících zemřel na místě, druhý po převozu do nemocnice. 

Neděle 3. 9. 2023

BRLOH (ORP Český Krumlov) – Při střetu motocyklu a osobního vozu na místě zemřeli řidič motocyklu a spolujezdec v osobním voze. 

BRODNICA (okr. Śrem, Velkopolské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Vozidlo po nárazu začalo hořet a řidič v něm uhořel.

SPIŠSKÉ PODHRADIE (okr. Levoča, Slovensko) – Při střetu dvou osobních vozidel na místě zemřel jeden z řidičů.

Dopravní nehody 28. 8. 2023 – 3. 9. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 28. 8. 2023 – 3. 9. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.