Vážné dopravní nehody 21. 8. 2023 – 27. 8. 2023

Pondělí 21. 8. 2023

DOLNÍ HOŘICE (ORP Tábor) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou. Byl na místě mrtev.

GÓZD (okr. Radom-venkov, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím kamionem. Jeho vozidlo po nárazu začalo hořet a řidič v něm uhořel.

SORKWITY (okr. Mrągowo, Varmijsko-mazurské voj.) – Řidič osobního vozu nezvládl zatáčku, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Dva cestující na místě zemřeli.

KOPIDLNO (ORP Jičín) – Řidič motocyklu nezvládl řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zemřel na místě.

HANNOVER (Dolní Sasko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě, stejně jako jeho spolujezdkyně a jedna z cestujících z druhého vozidla. Další dva cestující zemřeli po převozu do nemocnice.

Úterý 22. 8. 2023

OPATOVEC (ORP Svitavy) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.

DOLNÍ ÚJEZD (ORP Lipník nad Bečvou) – Řidič osobního vozu na dálnici D35 z nezjištěného důvodu vyjel z komunikace a narazil do opěrné zdi tunelu. Vozidlo po nárazu začalo hořet a řidič v něm uhořel.

Středa 23. 8. 2023

BIELSK PODLASKI (Podleské voj.) – Řidič nákladního vozidla při předjíždění srazil cyklistu, jedoucího ve stejném směru. Cyklista na místě zemřel.

TOMÁŠOVCE (okr. Lučenec, Slovensko) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Jeho spolujezdec po převozu do nemocnice zemřel.

Čtvrtek 24. 8. 2023

KAPLICE – Řidič osobního vozu při odbočování nedal přednost nákladnímu vozidlu na hlavní silnici a střetl se s ním.  Oba řidiči a spolujezdkyně z osobního vozu na místě zemřeli.

Pátek 25. 8. 2023

BRNO – Řidič dodávky na dálnici D1 zezadu narazil do návěsu před ním jedoucího kamionu. Byl na místě mrtev.

GRÜNAU IM ALMTAL (okr. Gmunden, Horní Rakousko) – Řidič motocyklu při předjíždění vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Zemřel na místě.

Sobota 26. 8. 2023

KORCZEW (okr. Siedlce-venkov, Mazovské voj.) – Řidič osobního vozu z nezjištěného důvodu vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Dopravní nehody 21. 8. 2023 – 27. 8. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody
Dopravní nehody 21. 8. 2023 – 27. 8. 2023. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/nehody

Autor: Pavel Řeha

Zeptejte se na dopravní nehody za minulý týden v diskuzním fóru na Po dálnici.cz.